ENDEFRRUPLNLSPIT

Pomůže veřejná služba pořádku ve městě?

bujná vegetace ve Vrchlického ulici

Po dlouhé době se ve Schránce důvěry na náměstí T. G. M. ve Frýdlantě objevil anonymní příspěvek, ve kterém pisatel kritizuje pořádek ve městě. Je vidět, že jej tento problém opravdu trápí.
Navrhuje totiž prostředek, jak udělat naše město krásnější a čistější - ; chválit ty, kdo se o pořádek okolo svých domů a o jejich celkový vzhled vzorně starají, a pohanět a postihnout ty, co to tak nedělají. Vždyť někdy stačí tak málo: odklidit krámy a odpadky, vytrhat plevel i z chodníků a posekat trávu. Že není omítka tip-ťop tak nevadí, když okna jsou čistá, zdobí je i nenákladné květiny a okolo domu je čisto. (aš)

« Zpět

Diskuze

Frek
Frek  |  23.6.2009 10:24:27
Jsou lidé a "lidé", někteří přispůsobivý k systému jiní nenávistivý k nějakému řádu. Vše je jen o spolčené komunitě, která má dobrého vůdce. Bohužel my ho nemáme a tak si můžeme dělat před jeskyní co chcem a před Vašema taky, kdo nás zastaví? Pokuta?? tresty?? sankce?? opravdu si myslíš, že to pomůže... "ach ty bláhový snáři.." Vem si koště, lopatku a přijď své sny přednést našemu vůdci do očí při šálku čaje, pozvedni jeho zmrzoceného ducha, vnes mu sílu rozhodnosti v tvé obětavé poslušnosti a oddané pracovitosti za prožitek!
Nechť my "vini" budem stále veselí
 
Frek
AAAA  |  16.11.2009 7:12:55
Frek:
DOcela by mě zajímalo kdo by měl čistit záchytné koše v kanálech´. Já se o to snažím, u několika kanálů ktere mam kolem pozemku, ale jenom proto aby mi hovna z kanálu netekla na zahradu. Nikdy jsem nevidel žádného ASáka, že by ten koš čistil. A to jde jen o to vytáhnout ten koš a vysypat ho .......
Nepořádek - věc veřejná!
Rostak  |  22.6.2009 19:26:24
Nezbývá mi než souhlasit s pisatelem i s autorem příspěvku v diskuzi. Je mi smutno z toho, když vidím jak se pracovníci Služeb města snaží každé ráno uklidit nepořádek na náměstí a odpoledne již není poznat, že zde uklízeli.
Ještě smutněji je mi z toho, když se dám do řeči s neznámými kolemjdoucími, kteří chválí krásný Frýdlant, ale v zápětí dodají, že ta cesta k rozhledně kolem statku je otřesná, špinavá zablácená nebo prašná. Proto je pro mě nepochopitelná soudržnost frýdlantských zastupitelů, kteří asi drží ochrannou ruku nad pány majiteli hospodářství u hřbitova. V zimě 2008 jsme si my z Údolí podali na Město Frýdlant, ale i na Městský úřad Frýdlant stížnost na znečišťování místních komunikací v Údolí. Město naši stížnost projednalo na svém zastupitelstvu, dostali jsme dopisy - každý ze stěžovatelů zvlášť a to do vlastních rukou - ale ani po roce apůl nikdo z Města nesjednal nápravu. Když jsem o provedení nápravy požádál pana starostu na www stránkách města odpověděl mi, že pravidelně každý týden kontroluje stav komunikací a žádný nepořádek nezjistil. Znovu jsem mu položil stejný dotaz i přesnou lokalizací nepořádku a popisem toho co mi znepříjemňuje živoz a cestu nejen za prací, ale do dnešního dne jsem od Vás pane strosto nedostal žádnou odpověď.

Stejně jako jsme my z Jakláku nedostali vůbec žádnou odpověď na naší stížnost od oddělení životního prostředí MěÚ a odboru dopravy MěÚ. Asi se jedná o zvlášť složitý případ a tak užívá úřad nějaké zvláštní lhůty, nebo spíš naše stížnost zapadla někam za skříň.

Nemám nic proti zemědělcům, kteří se starají o louky v okolí mého bydlišti, nemám výhrady k jejich hospodaření, ale nepořádek, který svou činností způsobili by si měli uklidit.
Když sekám trávu v příkopech kolem svého pozemku, vždy silnici zametu aby zbytečně neprášila. Chovám se tak abych svojí prací a starostí o příkop který není můj, ale je v majetku Města nikoho neobtěžoval a udělal něco málo pro svoje město.
Když jsem byl poukázat na ucpaný propustek v křižovatce u statku, bylo mi na MěÚ sděleno, že je již vyčištěn, ale cestou domů jsem zjistil že kolem propustku je vysoká tráva, příkop i propustek je zarostlý a po děštích voda neodtéká. Takže zase nic.

Pro metací vůz končí Frýdlant u hřbitova, kde se otočí jede si šudlat silnici zase zpátky dolů do města.

Jsem rozloben, netečností některých zainteresovaných lidí v zastupitelstvu, netečností některých lidí na úřadě, ale zároveň mne mrzí netečnost některých sousedů z našeho města.
Kdo to dočetl až na konec je frajer a já mu děkuju!
ÚÚÚklid
Všetečka  |  22.6.2009 16:18:06
Pamatuji si,jak se před 20ti lety říkalo:každý kousek pozemku bude mít vlastníka,ten bude zodpovědný za pořádek.Neposekáš trávu-zaplatíš pokutu.Nevím,jak to dělají jinde.Jezdím,rozhlížím se a koukám,jak jsou městečka upravená.Jezdím,přijedu do Frýdlantu-a stydím se.Doufám,že teď,,když jsou na to lidi,,že to bude lepší.
 
ÚÚÚklid
cheche  |  22.6.2009 20:00:29
cheche che to sis dovolil hodne chtit po tech co delaji bordel pokutu, to asi brzo dostanes do cenichu ......
  
ÚÚÚklid
AAAA  |  16.11.2009 7:10:36
cheche:
Presne tak jsou okamziky, kdy by se meli optimiste popravovat ....

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load