ENDEFRRUPLNLSPIT

Můžeme mít udržované město všude?

Jana S. z Frýdlantu se před turisty stydí a je smutná z toho, že naše město má neudržované chodníky a vozovky se spoustou plevele. Některá místa jsou však krásně upravená. To je jistě dobře, ale co je to platné, když na ty krásné prostory musíte projít ulicemi, které parádu rozhodně nedělají?! "Vážení zastupitelé, jsme přece město s bohatou historií, a to si zaslouží, aby bylo čisté a upravené. Vždyť je to i Vaše vizitka, jak se o město staráte. Nebo se snad mýlím?," píše na závěr paní Jana. (aš)

« Zpět

Diskuze

jojo
andrea benešová  |  13.2.2010 15:25:59
at píšu kk čemu koliv já myslím že i když je mi třináct a nejsem panna tak je to dobře§a byla jsem těhotná a musel jsem jít na portrat
MOC
unknown  |  30.4.2009 12:43:35
Nema moc velky smysl, aby neco vypadalo hezky a ciste. Jakmile je neco pekne, tak to hned nekdo zdemoluje nebo ukradne. Ne nadarmo se rika, nechci mit kozu jako soused, ale chci aby sousedovi chcipla.
Rybarna
rybarna  |  27.4.2009 10:28:40
Ve meste mame peknou novou dominantu a to torzo vyhorele "Rybarny" v Husove ulici. To bude pekna dominanta az pujdde o slavnostech pruvod ulicemi, mozna by stalo za to udelat ukazku "dobyti pevnosti" prave tady, zkazit se toho uz moc neda....
úklid a majitelé
Anonymous  |  31.7.2008 14:11:08
Na západ od nás jsou státy kde je dáno vyhláškou,že uklid zajišťují kromě města i majitelé přilehlých pozemků,nebo domů.I u nás má každý dům majitele,buď soukromého, nebo je to město atd.Jsou státy kde tato vyhláška chybí a přesto jsou města čistá.Každý soukromník a hlavně podnikatel si udržuje kolem svého domu,nebo provozovny co největší pořádek,Není to jeho povinnost,ale je to pro něj samozřejmost.Stačí se podívat u nás po městě .Málokoho napadne,že by si měl uklidit kolem své provozovny zamést chodník.Stále v nás přežívá,že uklid musí udělat někdo jiný.Sát.město... Doma si také každý úklidí sám a v tomto městě jsme doma,ne jinde.Tím nechci říci,že radnice nemá za povinnost úklid města.Městská policie při svých "procházkách" městem hledá komu dát pokutu,ale i když před nimi bude někdo dělat nepořádek,tak je to nechává v klidu.
Úklid
V.B.  |  23.7.2008 19:27:43
Ono to s tím čistícím vozem taky není vůbec slavný. Když sem totiž v diskuzi vznesl dotaz na úklid komunikací na sídlišti,tak pan starosta odpověděl,že je v plánu a že prověří termíny. Po nějaké době zde profrčel čistící vůz a papírově je uklizeno. Jenomže opravdu jenom papírově. Silnice zůstala stejná. Prach se víří dál. Město jako zadavatel této práce,by si její splnění mělo i zkontrolovat. Ale to je asi moc práce,že. A nebo snad spoléhá na to,že si obyvatelé tento úklid provedou sami?
(Ne)pořádek?
12 občanů z Údolí  |  22.7.2008 19:30:31
V prosinci loňského roku se obrátilo dvanáct občanů z Údolí s žádostí o pomoc s řešením problému nepořádku na místních komunikacích v Údolí, který svojí podnikatelskou činností způsobuje farma jednoho ze zastupiltelů. V únoru se celá věc projednávala v městském zastupitelstvu. K našemu úžasu pan starosta sám prováděl v místě šetření a nezjistil, že by se místní farmář něčeho protiprávního dopustil. Pan starosta nám doporučil abychom zadokumentovali toho kdo dělá v Údolí nepořádek. Když jsme se obrátili o pomoc na městské strážníky s konkrétním případem, jejich lakonická odpověď zněla:"My se tam nemáme jak dostat, my nemáme auto!" a tím považovali věc za vyřízenou.
Za víc než půl roku nedošlo z žádné nápravě, pokud jsou sekány v Údolí příkopy, tak pouze k oplůtkům, které bohužel zasahují do profilu silnice. Takže se seká minimálně. Občas něco z upadne z traktorů, nebo spíše z vozů, které táhnou, a nějaké to bláto(nebo něco jiného) na silnici už ani neřešíme. Čistící vůz se otáčí u hřbitova a dál už Frýdlant asi neexistuje, dál je cesta asi čistá. Pokud chceme vyvézt odpadky musíme to udělat v pondělí maximálně v úterý, pak už jsou kontejnery beznadějně plné.
Díry na silnicích také nepočítáme, ucpané propustky také ne a toho, že by se v Údolí mělo v budoucnu změnit k lepšímu se asi nikdy nedočkáme.
Je velká škoda, že turisté, kteří vyrazí na frýdlantskou rozhlednu narazí o prázdninách ve všední dny na zamčenou věž a nemají se ani kde občerstvit po případě dojít si na záchod. Turistům z Frýdlantu se víc než prázdninový provoz vyplatí pronajímat rozhlednu na mnohdy podivné akce a pak je kolem rozhledny nepořádek.
Ve stručnosti jsem popsal stav pouze v jedné frýdlanstké ulici, v ulici kde žiju.
neporadek v meste
spina  |  22.7.2008 10:05:10
No jo tak to je Statni/mestska sprava a vlastne my vsichni si vydrzujeme kdejakou socku nemakacenko, flakace , podvodniky a zlodeje a pak neni na uklid. Zavedl bych mistni vyhlaskou, ze kazdy pobirac socialnich davek, ktere stejne vesmes potrebuje jen do automatu, by musel minimalne jeden den - 10hodin zdarma odpracovat na uklidu mesta. Treba by si pak rozmyslel delat neporadek. Ja vim, tato zadost je z rise pohadek, kdo by je hlidal, aby neukradli neco dalsiho, kdo by jim rozdaval praci a kontroloval ji. Kolik kilometrů papiru by se muselo vyplnit atd. To radeji nechame mesto spinave, neopravene, to je to co u nas umime.....
 
neporadek v meste
Renata  |  24.7.2008 23:37:21
spina:Souhlas.Všichni ti socani,nemakačenkové a lemplové by si měli ty soc.dávky zasloužit resp.odpracovat.V našem městě je toho spousta co je potřeba upravit,uklidit atd.
  
neporadek v meste
Anonymous  |  23.6.2009 16:21:46
Renata: Jo souhlasim a kdo tyhle nemakacenky a jine zivly bude hlidat aby neco nekomu neukradli nebo neznicili. Armada? Tu uz nemame. A nekdo ze socialniho uradu? TObude jeden hlidat a 2 pracovat? Vypada to jednoduse, ale slozite se to vytvari.

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load