ENDEFRRUPLNLSPIT

Jarní úklid je za dveřmi

vjezd ASA  1

S příchodem března se chystá ve většině domácností už tradiční jarní úklid. Kromě bytů se uklízí zahrádky, chodníky kolem domu, trávníky, záhonky růží a jiných květin… Někdo to vezme důkladněji a vrhne se třeba i na půdu nebo do sklepa. Tam se také určitě najde pár věcí, které jsou již nepotřebné, takže je chceme zlikvidovat.

« Zpět

Diskuze

Úklid
Anonymous  |  28.10.2016 22:52:56
tak úklid je určite hodně důležitej. www.topkatalogy.cz
novinky
Jiří  |  29.4.2008 16:50:40
je něco nového pane starosto? kdy se můžeme těšit na sobotní otevřená vrata?
Trochu jiný problém...
Samstag  |  7.4.2008 10:15:27
Pokud se správa města a městská policie domnívá, že psaním článků do zpravodaje, na web a příležitostnými pokutami tento problém vyřeší, tak je na velkém omylu. V každé společnosti se najde více či méně "neukázněných", kteří prostě nepořádek dělat budou a poslední co je zajímá jsou nářky radnice. Pokud chce být společnost opravdu moderní a vyspělá, musí se, stejně jako o své nemocné, nemohoucí, sociální o "svůj" nepořádek postarat i když to "slušným" lidem může připadat nespravedlivé. Takže místo nářků raději otevřete ASU v sobotu dopoledne na dvě hodiny (jeden pracovník to v klidu zvládne), rozmístěte po městě odpadkové koše, kontejnery na tříděný odpad a starejte se o jejich údržbu, vyvážení a úklid okolo nich. Nic jiného tento problém totiž nevyřeší. A až půjdete po městě, třeba po dlouhém Komenského nábřeží plném papírů, nedopalků, zkuste najít odpadkový koš. A až budete při procházce třeba právě po Komenského kilometr žmoulat v ruce psí hovínečko (byť v ubrousku :-) a nebudete ho mít kam hodit, raději ho příště necháte ležet.
lidi se musí naučit zodpovídat za svůj odpad
Marie Severýnová  |  2.4.2008 21:03:48
Myslím, že je to stejné jako se spoustou jiných věcí - Češi se některé věci nikdy nenaučí. A že ten odpad před ASU v neděli navečer vozí lidi, do kterých byste to neřekli - např. členové policie!! To potom mluví za vše ... Jo a ten hnědý gauč na fotce tam dovezli lidi, co bydlí naproti bráně do ASy :)
Já, když jsem vyklízela dům, který jsme koupili, a ve kterým nám původní majitelé nechali odpad jedna radost, jsem po dohodě s ASA dovezla všechno přímo k nim. Žádný problém. Když se někdo stěhuje, taky si bere dovolenou, tak když vyklízí půl domu, tak proč se na jejich často nechutnej odpad má někdo dívat, když se jde projít.
Město by tam mělo pověsit kameru s upozorněním na vysokou pokutu a pak už jen vybírat...
 
lidi se musí naučit zodpovídat za svůj odpad
realista  |  9.4.2008 16:32:02
Marie Severýnová: když zapojíš mozek, tak ti možná dojde, že to že to dovezli před bránu značí jen to, že snaha lidí byla a lepší místo nenašli. Já když už potáhnu odpad půlkou města k ase bych to už za tu bránu klidně hodil taky, ale jestli někdo přijede z Liberce kde maká večer a najde tu bránu tak nebo tak pořád jen zavřenou, tak to prostě hodí před ní a říkám na rovinu že cením aspoň tu snahu a to že to neskončilo v řece. ps: ne každý si vezme den dovolené jen na to aby odvezli kus šrotu což jim zabere asi hodinu :-)) No a když si půjčím firemní dodávku, tak se ještě podrobím výslechu jestli to staré křeslo je fakt moje nebo jestli náhodou není z podnikání, což taky občas odradí a pomůže o víkendu večer rychleji louka mezi novoměstkou a školním statkem .)) tak se toho vejde.
ASA a nepořádek
AAA  |  31.3.2008 9:43:24
Jakož obyvatel Frýdlantu se bez mučení přiznám, sám jsem kolikrát přihodil odpadky na každovíkendovou hromadu před ASou. Bohužel mi to připadlo jako lepší řešení než vyhodit odpadky do lesa. Tedy ty které nemám kam dát. Železo, dřevo, papír, listy, plasty, sklo si roztřídím a třeba o víkendu naházím přes plot do sběrny. Ale moje pracovní doba mi bohužel neumožňuje abych si v poledne odskočil s kárkou a odvezl odpadky do ASy. Klidně mužete zdražit poplatky za odpad na 400,- (otázka je jestli polovina lidí potom nebude sypat odpady do řeky) ale místo pondělí nebo pátku nechte otevřenou ASu o víkendu. Město (a my všichni) si totiž potom může vybrat: buď budou lidi vozit odpadky do lesa (kde je nikdo neuvidí, protože pochYbuji že městská policie bude naráz ve všech lesích) a nebo budou dělat hromady před ASou. Ještě také "DUM SLUŽEB" je pěkné místo kam se dají beztrestně odvézt odpadky.....
 
ASA a nepořádek
Anonymous  |  26.6.2017 12:46:04
výrobky na jarní úklid jsem našla na www.dedra-katalogy.cz
reakce
Jiří  |  26.3.2008 12:24:15
Divím se, že je tu poměrně málo reakcí k této problematice, přičemž obecně mezi lidmi se jedná o téma velice živě diskutované. Myslím, že víkendový provoz podniku ASA by přivítala drtivá většina občanů Frýdlantu, tedy asi kromě jejich zaměstnanců, ti by ale zase nemuseli každé pondělní ráno uklízet před branou. V tomto duchu bych si představoval napsaný i celý článek.
Souhlasím
Anička  |  12.3.2008 15:33:39
Máte pravdu pane Liška jsem obyvatelka tohoto města a musím říci že se stydim že bydlím zde.Rozhodně by mělo byý z přístupněno více kotejneru a na vice místech jelikož pokud to bude pokracovat jak to vypadá viz nahoře..že lidi radči budou vyhazovat odpad do lesu od občanu je to sprosté ale nekterým se ani nedivim naše město s tim nic nedělá.za 1)vysoké poplatky za popelnice,lidi kterí jsou socialně slabší nemohou vydat ani korunu kdyby město bylo co k čemu ty kotejnery bych vyvezla do 4 spádových oblastí a to zadarmo mám namysli??Pod rozhlednou,sídliště u nemocnice,na Větrově a někde ve měste s tím že by se to vyváželo aspon 2 týdne.Městská policie si ušetří práci a focení..a co se týká ASY ty si konečně oddychnou že nebudou muset každe ráno v ponděli uklízet svinčík.
 
Pokusíme se s odpady něco podniknout
Dan Ramzer  |  13.3.2008 8:15:23
Děkuji Vám za dobré podněty k problematice odpadů a pokusíme se problém, který naše město tíží řešit.
Dan Ramzer, starosta
Sběrný dvůr
Pavel Liška  |  12.3.2008 12:05:25
Taky mě rozčiluje nepořádek před vjezdem do ASSY. Na druhou stranu bych se asi zamyslel, proč tam se železnou pravidelností každý víkend objevuje. Možná, kdyby byl přístupný kontejner ve sběrném dvoře i o víkendu, ušetřila by si spousta lidí spoustu nervů. Pokud si musím vzít dovolenou, abych mohl odvézt odpad do sběrného dvora, tak je to minimálně k zamyšlení.

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load