ENDEFRRUPLNLSPIT

Městská policie Liberec omezí od dubna služby ve Frýdlantu na polovinu

městská policie kamerový systém

Strážníci Městské policie Liberec budou ve Frýdlantě sloužit od začátku dubna 2020 jen polovinu času, než po který sloužili doposud. Za omezením služeb o 50% stojí nedostatek strážníků, se kterým se Městská policie Liberec potýká. Omezení služeb by se bezpečnosti ve Frýdlantu nemělo výrazně dotknout.

Město Frýdlant má s Městskou policí Liberec smlouvu o činnosti zabezpečující místní záležitosti veřejného pořádku na území Frýdlantu od roku 2012. Veřejnoprávní smlouva byla nejprve uzavřena do roku 2016, následně prodloužena do 31. 3. 2020. „Strážníci Městské policie Liberec dohlíželi na pořádek ve Frýdlantu díky této smlouvě 24 hodin denně. Dnes se však Městská policie Liberec potýká s nedostatkem strážníků a proto Rada Statutárního města Liberec přistoupila ke kroku, kterým činnost strážníků na území Frýdlantu omezila na polovinu a to s účinností od 1. 4. 2020,“ vysvětluje ředitel Městské policie Liberec Ladislav Krajčík.

Pro Frýdlant je to i přes omezení služeb vstřícný krok. Ve hře totiž byla i varianta, že by liberečtí strážníci přestali ve Frýdlantu sloužit úplně. „Děkuji vedení Liberce i Městské policie Liberec za to, že nám vyšli vstříc a smlouvu Frýdlantu s Městskou policií prodloužili až do 30. 9. 2021, i když v omezeném rozsahu. Dává nám to prostor na úvahy, jakým dalším směrem se máme vydat. Budeme se mimo jiné na zastupitelstvu města zabývat i variantou zřízení vlastní městské policie,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Nicméně městský rozpočet by vlastní městská policie přišla na zhruba dvojnásobek částky, než jakou stály služby Městské policie Liberec.

Liberecké městské policii chybí v současné době zhruba 15 strážníků, omezení služeb ve Frýdlantu tak bylo nezbytné. „Strážníci budou ve Frýdlantu nově sloužit 30 jedenáctihodinových služeb za měsíc. Konkrétní plán služeb budeme s Městskou policí Liberec a Policií ČR řešit operativně, s ohledem na roční období, akce ve městě a podobně. Věřím, že současná úroveň stavu bezpečnosti a veřejného pořádku ve Frýdlantu tím nebude ohrožena,“ uzavírá starosta Frýdlantu.

6.2.2020 13:27:06 | přečteno 1027x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load