Lesní naučná stezka na Křížovém vrchu

Lesní naučná stezka, autor: Radek Petrášek

Nově zrekonstruovaná naučná stezka ve Frýdlantu vede skrz přírodní rezervaci. Původní trasa lesní stezky z roku 1843 byla dlouhá 1 km a spojovala podzámčí s křížovou cestou.

ikona souboruFrýdlant: Lesní naučná stezka CZ/DE/PL
ikona souboruFrýdlant: Cross Hill EN

Na začátek stezky se dostanete z Křížové cesty (jsou vzájemně propojené) nebo od tenisových kurtů na břehu řeky Smědé pod hradem a zámkem Frýdlant. Součástí stezky jsou dva kamenné průchody pod železniční tratí, vyhlídka nad řekou a odpočinkové místo u splavu řeky.

Současná Lesní naučná stezka je příjemnou spojnicí Křížového vrchu se Zámeckým pivovarem i centrem města. Cestou vás jistě potěší vyhlídka nad řekou a odpočinkové místo u splavu řeky. Na prezentačních tabulích umístěných na stezce je prezentováno přírodní a historické dědictví lokality.

Na lesní naučnou stezku je zakázán vjezd cyklistům.

Lesní naučná stezka Lesní naučná stezka

Frýdlant 22/03/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice

22.3.2019 12:16:37 | přečteno 2200x | jana.zakova