ENDEFRRUPLNLSPIT

Singltrek pod Smrkem

Singltrek, autor: Radek Petrášek

Singltrek pod Smrkem je první destinací značky Singltrek v České republice. Tuto síť stezek, umístěnou pod majestátní horu Smrk do překrásné divoké přírody severních svahů Jizerských hor, projektoval velšský designér stezek Dafydd Davis, který je uznáván jako absolutní světová špička ve svém oboru. Singltrek pod Smrkem v současné době nabízí trasy v úhrnné délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti. Své si tu najde každý, od rodin s malými dětmi po zdatné a zkušené terénní cyklisty. Úzké stezky, které se vinou a vlní rozložitými úbočími horského masivu Smrku, přinášejí radost všem, kteří je vyzkoušejí.
(Singltrek s.r.o.)

ikona souboruPlán stezek Singltreku pod Smrkem ke stažení ZDE.

Nástupní místa na Singltrek:

Nové Město pod Smrkem - Singltrek centrum u koupaliště
Nové Město pod Smrkem - Centrum U Kyselky
Lázně Libverda - Bikecentrum Lázně Libverda

Obtížnost stezek Singltreku:

Zelená trasa
Širší stezka "pro všechny". Na své si zde přijdou rodiny s dětmi i méně technicky zdatní cyklisté. Zelené stezky jsou vhodné pro handicapované cyklisty na handbiku a pro vozíčkáře.

Modrá trasa
Trasa pro cyklisty, kteří bez problému zvládají zelenou trasu a chtějí si užít větší dobrodružství - houpání a zatáčky. Na stezce nejsou nečekané a nebezpečné překážky, ani náročná stoupání či klesání. Trasa vede příjemným lesním prostředím.

Červená trasa
Středně obtížná trasa pro náročnější cyklisty vede horským úbočím. Trasa umožňuje plynulou a dynamickou jízdu, užijí si ji jak děti, tak i zkušení jezdci.

Černá trasa
Náročná trasa pro zkušené a zdatné cyklisty vede prudkým srázem a ověří schopnosti ovládání kola. Absolvování trasy vyžaduje maximální koncentraci při jízdě a pružné reakce na stopu trasy. Jedná se o fyzicky nejnáročnější trasu.

Informace k Singltreku:

Stezky singltreku jsou otevřené celoročně. Z důvodu údržby stezek a prostředí, kterým stezky vedou, mohou být někdy části tras uzavřeny. Protože se stezky nacházejí částečně v horských oblastech a v podhůří, je vhodné plánovat jejich návštěvu dle počasí (zejména v zimních měsících, kdy mohou být trasy pokryty velkou vrstvou sněhu). Aktuální otevírací dobu si před plánovaným výletem můžete ověřit ZDE.

Vstupné na singltrek se neplatí.

Na nástupních místech singltreku je možné zapůjčení kvalitního horského kola.

Ideálním kolem, se kterým můžete na singltrek vyrazit, je trailbike, vystačíte si ale také s běžným horským kolem.

Při výletu na singltrek si s sebou nezapomeňte helmu a rukavice, vhodné je také základní nářadí pro drobné opravy kol na stezkách.

Singltrek Singltrek

Frýdlant 10/04/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice 

10.4.2019 12:07:13 | přečteno 401x | jana.zakova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load