ENDEFRRUPLNLSPIT

Okolo Jindřichovického hřebene

Cyklo Okolo Jindřichovického hřebene, autor: Radek Petrášek

Cykloturistický okruh o délce 21,1 km vede z Nového Města pod Smrkem přes Jindřichovice pod Smrkem, Horní Řasnici, Hajniště a zpět do Nového Města pod Smrkem.

ikona souboruLeták Okolo Jindřichovického hřebene ke stažení ZDE.

Z Nového Města pod Smrkem se vydáte na trasu 3006 přes Dětřichovec do Jindřichovic pod Smrkem. Na jejich západním okraji můžete navštívit živý skanzen. Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí. Pokračujete do údolí řeky Řasnice, projedete část Horní Řasnice a odbočíte doleva neznačenou cestou na Hajniště. Tam se opět napojíte na trasu 3006, po které se vrátíte zpět do Nového Města pod Smrkem.

Zajímavá místa trasy:

Nové Město pod Smrkem
Původně hornické město, kde se těžila zejména cínová ruda ve štolách na Měděnci, v menší míře se zde těžilo i stříbro a zlato. Mezi významné památky města patří Klingerovo mauzoleumpostavené v roce 1912 podle italských vzorů. Novým Městem pod Smrkem vede strasa Singtreku pod Smrkem. Singltrek nabízí 80 km stezek s okruhy různých náročností. Na okraji města je situován areál kempu s přírodním koupalištěm. V nepříznivém počasí nabízejí vyžití Městské lázně s bazénem.

Dětřichovec
Nachází se zde ruina kostela sv. Jakuba z původního osídlení Jindřichovic před husitskými válkami.

Jindřichovice pod Smrkem
Obec ležící na historicky významné obchodní stezce. V obci se nachází muzeum venkovského života prezentující řadu zemědělských a hospodářských exponátů. V areálu žijícího skanzenu je funkční větrný mlýn. Areál je možné navštívit dle otevírací doby.

Dolní Řasnice
Obec rozprostírající se v údolí stejnojmenné řeky. Nachází se zde areál Český svět s Kovárnou Ondřeje Stelziga, vůdce selských nepokojů.

Frýdlant 10/04/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice

10.4.2019 10:35:34 | přečteno 207x | jana.zakova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load