„Ve Frýdlantu jsme byli jednou na zámku. Tam se musíte jet podívat, je to moc hezké město.“

Veletrhy CR 2019, autor: Jana Kotrmanová

A nejenom návštěvu nejstaršího hradního muzea ve střední Evropě jsme na letošních veletrzích cestovního ruchu doporučovali. Frýdlant je krásné historické město, které nabízí mnoho možností a aktivit pro příjemné strávení dovolené.

Každý rok se Turistické informační centrum Frýdlant účastní veletrhů cestovního ruchu a prezentuje atraktivity města, volnočasové aktivity a kulturní akce zájemcům, kteří chtějí Frýdlant navštívit v rámci jednodenního výletu, nebo vícedenní dovolené. V letošním roce jsme město Frýdlant aktivně prezentovali na veletrhu Reisemesse Dresden, Infotour & Cykloturistika Hradec Králové a Euroregion Tour Jablonec nad Nisou.

Veletrh Reisemesse Dresden proběhl již na konci ledna. Frýdlant se ho zúčastnil coby partner Libereckého kraje, který se na něm prezentoval spolu s dalšími turistickými regiony pod záštitou CzechTourismu. Německým turistům se rozdávaly pozvánky na Valdštejnské slavnosti a další propagační materiály prezentující turistické cíle a atraktivity města.

Infotour & Cykloturistika v Hradci Králové je veletrh cestovního ruchu, který se letos v březnu konal již po dvacáté. I zde se město Frýdlant prezentovalo v rámci Libereckého kraje. Veletrh v Hradci Králové je každoročně hojně navštěvovaným veletrhem a rozdá se zde snad největší množství propagačních materiálů. Téměř enormní zájem byl o kapesní kalendáříky s motivem Valdštejnských slavností, jejichž poslední kusy byly k dispozici již na konci prvního vystavovatelského dne.

Nejúspěšnějším veletrhem v letošním roce pro nás byl Euroregion Tour 2019 v Jablonci nad Nisou. Protože se jedná o téměř regionální veletrh cestovního ruchu, není třeba návštěvníkům představovat Frýdlant jako neznámé město, ale je možné se zaměřit na konkrétní důležité události. A těmi jsou pro letošní rok jednoznačně Valdštejnské slavnosti. Právě proto jsme v Jablonci nad Nisou zvolili speciální prezentaci této akce formou historické polní kanceláře, ze které zval k návštěvě slavností sám vévoda Albrecht z Valdštejna. Interaktivní pozvání na Valdštejnské slavnosti 2019 sklidilo úspěch i u těch nejmenších návštěvníků veletrhu.

Veletrhy CR 2019 Veletrhy CR 2019 Veletrhy CR 2019

Frýdlant 10/04/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice
10.4.2019 8:16:42 | přečteno 151x | jana.zakova