Rozbzuč Déčko v našem infocentru!

ČT Déčko, autor: Česká Televize

Turistické informační centrum Frýdlant navázalo spolupráci s Českou televizí a bylo vybráno jako jedno z míst prázdninové soutěže Rozbzuč Déčko! Soutěž pro děti do 15 let probíhá od 29. června do 1. září 2019. Úkolem je získávání hesel, která se nacházejí na letáčcích nebo schránkách ukrytých v přírodě. Pro účast v soutěži potřebují děti získat alespoň tři hesla ze dvou stanovišť červených (zde obdrží děti leták s heslem) a jednoho zeleného (zde děti hledají schránku s heslem a poté ji ukryjí na stejné místo pro další soutěžící), nebo naopak ze dvou zelených a jednoho červeného. Frýdlantské turistické centrum patří mezi červená stanoviště.

A proč vlastně Česká televize vyhlásila pro děti soutěž? V televizním vysílání programu Déčko chřadnou barvy. O barvy zde pečují hmyzáci – a těch je velmi málo. Déčko se stejně jako celý svět bez hmyzáků neobejde a proto posílá děti do přírody a na různá zajímavá místa, kde je možné se o hmyzu něco dozvědět. Získané znalosti pak děti využijí k tvorbě vlastního hmyzáka v mobilní aplikaci HmyzoLab, nebo na webové stránce www.rozbzucdecko.cz. Zadáním hesla v aplikaci nebo na webové stránce získá hráč části stavebnice pro sestavení hmyzáka.

Turistické informační centrum Frýdlant patří v letošním roce mezi červená stanoviště. Znamená to, že si zde děti od 29. června do 1. září mohou vyzvednout leták se soutěžním kódem. Letáky se soutěžním kódem budou vydávány výhradně dětem do 15 let. K tomu od nás obdrží badatelský list, který obsahuje dobrovolný úkol a je tedy na každém soutěžícím, zda si ho na výletě bude chtít splnit. A jako dárek získají hráči ještě balení tetování s motivem soutěže. Naše infocentrum poznáte snadno, v okně budeme mít po dobu soutěže vylepenou nálepku Rozbzuč Déčko!

Jaké odměny čekají na výherce? Je jich velké množství. Soutěží se o 10 magnetických her Klak, 100 deskových her Louka jako vyšitá a 1000 karetních her Černý Petr + sad kartáčku a zubní pasty. Soutěže se mohou zúčastnit i rodiče! Stačí, aby umístili na Facebook nebo Instagram fotografii z putování za hmyzem s hashtagem #rozbzucdecko. Jako výhra na ně čekají zarámované tisky výtvarníka Daniela Špačka. Milí rodiče, nezapomeňte k hashtagu  #rozbzucdecko přidat i hashtag #enjoyfrydlant a sdílejte své zážitky z hmyzího putování i s námi.

Frýdlant 1/07/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice

1.7.2019 15:23:43 | přečteno 227x | jana.zakova