ENDEFRRUPLNLSPIT

Hvězdicová cyklojízda do Seifhennersdorfu

Hvězdicová cyklojízda, autor: Sternradfahrt.de

V sobotu 11. května 2019 se již po 18. koná Hvězdicová cyklojízda v zemském okrese Görlitz. Turistické informační centrum Frýdlant bude stejně jako loni jedním ze startovních míst. V tento den si u nás můžete vyzvednout plán trasy i účastnickou kartu, do které budete průběžně sbírat razítka.


Cílem letošní cyklojízdy je rekreační středisko KiEZ Querxenland ležící na okraji městečka Seifhennersdorf v přírodním parku Žitavské hory. Jednotlivé hvězdicově uspořádané trasy vás vždy dovedou právě až sem. Cestou budete míjet připravená kontrolní stanoviště, kde si budete moci odpočinout a získat do svých účastnických průkazů kontrolní razítka. Vyplněný průkaz poté odevzdáte v cíli, kde bude automaticky slosovatelný v tombole. A jaká je hlavní výhra letošní tomboly? Trekkingové kolo!

Trasa vedoucí z Frýdlantu až do Seifhennersdorfu má délku 52 km. Na českém území vede přes Heřmanice, Albrechtice u Frýdlantu, Horní Vítkov až do Oldřichova na Hranicích. Na německém území pokračuje přes Žitavu, Bertsdorf-Hörnitz, Mittelherwigsdorf, Hainewalde až do Großschönau, odkud se na skok vrátíte do Čech, do Varnsdorfu, a dále Seifhennersdorfem a Leutersdorfem až do cíle. Tuto trasu je možné absolvovat také se startem v Žitavě, od Turistického centra Přírodní park Žitavské hory. Ušetříte tak přibližně 20 km.

ikona souboruPlán tras je ke stažení ZDE.

Mezi dalšími startovními stanovišti na našem území jsou Liberec (start u Městského informačního centra na náměstí Dr. E. Beneše) a Cvikov (start u Kulturního centra Sever Cvikov v ulici Žitavská). Trasa z Liberce je přibližně stejně dlouhá jako z Frýdlantu, má 56 km. Trasa ze Cvikova je kratší a má přibližně 24 km.

Pořadatelé Hvězdicové cyklojízdy myslí i na zpáteční dopravu. Pro unavené cyklisty budou k dispozici zpáteční autobusy (jízdné pro dospělé 7 EUR, jízdné pro děti 3,50 EUR včetně přepravy kola). Pokud budete chtít ke zpáteční cestě využít tento autobus, je nutné nejpozději do 5. května vytvořit rezervaci prostřednictvím rezervačního systému na stránce www.sternradfahrt.de (zde je také uveden podrobný rozpis tras). S potvrzením rezervace se budete hlásit nejpozději do 15:15 hodin na informacích v areálu KiEZ Querxenland.

Přejeme vám při cyklojízdě spoustu zábavy, skvělé zážitky a pěkné počasí. Své zážitky z cesty sdílejte s hashtagem #sternradfahrt a #enjoyfrydlant.

Frýdlant 25/04/2019
Jana Kotrmanová, Turistické informační centrum Frýdlant, tel. 488 886 603/604, vestibul radnice
  

25.4.2019 11:34:51 | přečteno 509x | jana.zakova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load