Pivovar ve Frýdlantě slibuje široké využití

Frýdlantský pivovar je součástí školícího, konferenčního a kulturního centra, možná tu bude i pravidelné letní kino.

V sobotu 19. července 2014 se pod frýdlantským zámkem budou dít neobyčejné věci. Veřejnosti se otevře areál zrekonstruovaného pivovaru. Na zajímavosti akce se vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Frýdlant Ing. Libor Štrom zeptal pana Marka Vávry, jednatele společnosti TERRA FELIX, s. r. o., která frýdlantský pivovar vlastní.

„Přestřižení pásky a naražení prvního sudu provede starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Pivovaru pak požehná otec Radek Vašinek, duchovní správce farnosti Hrádek nad Nisou. Na návštěvníky čeká bohatý program, jak jsme slíbili v plakátku,“ říká Marek Vávra.

Slavnosti odstartují zkušební provoz pivovaru, který bude především součástí školícího, konferenčního a kulturního centra. Centrum se otevře v září letošního roku. Dle slov pivovarníka Marka Vávry již teď mají rezervovány termíny na využití centra a zájem je překvapivě velký.

Marek Vávra zve na letní promítání filmu Postřižiny v sobotu 26. července, které přiveze Kinematograf Pavla Čadíka. Dokonce by rádi letní kino zařadili do pravidelného programu centra.

Tato významná frýdlantská událost přitahuje i pozornost médií, např. iDNES.

Frýdlant 16/07/2014

16.7.2014 17:41:53 | přečteno 1587x | Mgr. Alena Švejdová