Panoramatický pohled z věže radnice potěší usedlíky i návštěvníky města

Poslední pátek v listopadu (29.11.2013) v době konání prodejních trhů na náměstí je zdokumentován pohledem z horního ochozu věže frýdlantské radnice. Amatérský fotograf Jan Mráz z odboru majetkosprávního MěÚ Frýdlant použil fotoaparát NIKON COOLPIX P500.

Akce proběhla v půl druhé odpoledne.

Série deseti fotografií začíná záběrem na kostel Nalezení svatého Kříže, pokračuje po směru hodinových ručiček záběry směrem na městský park, objekt bývalé továrny TIBA, špitálek, hasičskou zbrojnici, gymnázium, ZŠ Husova, poštu, náměstí TGM a zámek. Na náměstí lze spatřit vánoční smrk, který zde byl umístěn již o den dříve.

„Záběry byly složeny do 360 stupňové panoramatické fotografie tak, aby si zájemci, kteří se doposud na radniční věž nedostali nebo se sem ze zdravotních důvodů ani dostat nemohou, mohli vychutnat výhled z věže alespoň touto formou,“ vysvětluje Jan Mráz.

Pohled z věže lze zažít za pěkného počasí podle rozvrhu návštěvních hodin. Panoramatické fotografie, které uloženy v menu banneru Fotogalerie v pravém sloupci hlavní stránky, se jistě pořídí znovu ve více atraktivním ročním období a za ideálního počasí.

Spojeno a umístěno na stránkách DERMANDAR.COM – free online panoramic software

Frýdlant 03/01/2014

3.1.2014 8:50:38 - aktualizováno 3.1.2014 10:33:48 | přečteno 964x | Mgr. Alena Švejdová