Frýdlantský pas se představil v Žitavě

V rámci projektu Rozvoj cestovního ruchu Frýdlant – Žitava“ se konala druhá společná prezentace partnerů projektu v Dnů evropského kulturního dědictví, které byly saským partnerem připraveny dne 8.9.2013.

Do Žitavy se vypravil nejen pan starosta Dan Ramzer, ale i vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Libor Štrom a vedoucí Městského Muzea Iva Beranová a skupina občanů Frýdlantu a okolí.

Zástupci města Frýdlant předali německému partneru publikaci Frýdlantský pas, která bude distribuována např. v Městských muzeích v Žitavě nebo informačním středisku. Předali také DVD s třemi verzemi krátkých videospotů s německými titulky, které budou lákat německé občany i návštěvníky Žitavy i na českou stranu hranice.

Česká skupina se setkala s panem primátorem Žitavy a navštívila řadu památek, které byly do Dnů evropského kulturního dědictví zapojeny a podívala se tak i do míst, která jsou normálním návštěvníkům během celého roku nepřístupná. Jednalo se např. o Hillersche Villa, ulice Bahnhofstraße, firma Phänomen- později ROBUR, Noackův a Lutherův dům, vodárenskou věž či bývalý pivovar na Bahnhofstraße.

Loga projektu

Název projektu: „Rozvoj cestovního ruchu Frýdlant – Žitava“

0008.00/140213/CZ.4/2/03

10.9.2013 10:21:17 | přečteno 528x | Ing. Libor Štrom