ENDEFRRUPLNLSPIT

Unikátní koncert v kině

Vodnářský zvon

Přijměte pozvání na koncert Společná věc, který se uskuteční ve Frýdlantě v úterý 30. září 2014 od 18:30 hodin v městském kině. Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek. Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní parabolickou projekcí. Filmový doprovod – příběh pro jednotlivé skladby koncertu je inspirován každodenním životem.  

Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit např. na skladbu Rezonantia Temporum – souznění zvonů Vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze, barevné krása matematiky je zachycena ve skladě Chaos – fraktály. Pohled do hlubokého i blízkého vesmíru nám zprostředkují dosud málo známé snímky – v Patria Deum.

V tónech tohoto nástroje – Vodnářského zvonu lze prožít hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů, kladně působí na celou bytost i prostor. Na závěr koncertu budete mít možnost vidět Vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat jeho vibraci přímo.

Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncerty Společná věc.

Autor článku: Pavel Kosina

Foto: Tomáš Pfeiffer 
30.9.2014 11:40:03 | přečteno 659x | Ing. Libor Štrom
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load