Pozvánka na promítání 6. 6. – 8. 6. 2014

2014-06-02_X-Man

Ve třech dnech hrajeme šest snímků, u kterých si přijdou "na své" milovníci téměř všech filmových žánrů…

Hany

„České komediální drama, aneb „dnes večer je vše dovoleno…“
Hodnocení ČSFD 54%
Pátek 6. 6. 2014 od 18:00 hod.

Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. HANY drze, s nadhledem a cynickým humorem zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty. I z tohoto důvodu se tvůrci rozhodli film odvyprávět v jednom kontinuálním záběru. (oficiální text distributora)

Ranhojič

„Historický velkofilm podle extrémně populárního románu Noaha Gordona z období 11. století.“
Hodnocení ČSFD 79%
Pátek 6. 6. 2014 od 20:00 hod.

Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (oficiální text distributora)

Khumba

„Animované dobrodružství pro malé i velké diváky…“
Hodnocení ČSFD 55%
Sobota 7. 6. 2014 od 14:30 hod.

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny...(oficiální text distributora)

X-Men: Budoucí minulost
„Nejnovější díl X-Mena zřejmě naposledy ve frýdlantském kině. Na přání diváků hrajeme v originálním znění s českými titulky…“
Hodnocení ČSFD 87%, 144. nejlepší film
Sobota 7. 6. 2014 od 17:30 hod.

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera a jeho protivníka Magneta. Pouze Wolverine  zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (oficiální text distributora)

Zakázané uvolnění
„Nejnovější komedie Jana Hřebejka dva dny po premiéře ve frýdlantském kině.“
Sobota 7. 6. 2014 od 20:00 hod.

Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (oficiální text distributora)

Godzilla 3D

„Řádění obřího monstra naposledy ve Vašem kině…“
Hodnocení ČSFD 70%
Neděle 8. 6. 2014 od 17:30 hod.

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (oficiální text distributora)

Frýdlant 2/6/2014
Marie Kolářová, MIC Frýdlant