ENDEFRRUPLNLSPIT

Září 2018

Hola, hola, ŠKOLA VOLÁ

Aniž bychom si to nějak významně připustili, letní prázdniny se přehouply ke svému závěru a je tu opět září a s ním i připomínka školákům, hola, hola, škola volá. Určitě jste koncem prázdniny přemýšleli, co svému školákovi všechno nachystat. Ne jinak tomu bylo u nás. Také jsme se na tím, co dětem a studentům přichystat, zamýšleli.  

Naše volba padla na povinnou - či chcete-li, doporučenou četbu. Jde o seznam knížek, ze kterého si máte vybrat určený počet knih, nebo musíte knihy z tohoto seznamu přečíst všechny. Není ale nutné doporučenou četbu zatracovat. Možná nebudou děti z tohoto seznamu nadšení a čeká je bloumání po knihovně s pomačkaným papírovým seznamem, ale nebojte se. I mezi knížkami z povinné četby se najdou velmi zajímavé a originální příběhy.  

Abychom Vám orientaci při hledání knih z doporučené literatury usnadnili, připravili jsme pro vás během prázdnin tituly, které jsou do ní často zařazované, a obohatili jsme ji o nové přírůstky. A to nejen o nové zpracování titulů a také o divadelní hry. Takže neváhejte a přijďte k nám do knihovny. Rádi vám s povinnou četbou pomůžeme.

Nejen školákům se pak bude hodin služba, kterou naše knihovna nabízí. Jde o on-line katalog titulů, které knihovna nabízí. Pomůže v případě, kdy třeba neznáte autora knížky, nebo nevíte její název, ale víte, o čem pojednává. On-line katalog najdete na webové adrese: https://www.frydlant.knihovna.cz/

Základní pravidla pro práci s on-line katalogem jsou:

Jednoduše napište do hledajícího řádku co víte a stiskněte tlačítko hledej.

Při vyhledávání podle autora zadejte příjmení, jméno. Pokud neznáte křestní jméno autora, stačí uvést příjmení. U jmen zahraničních autorek používejte tvar bez přípony - ová. Jméno i příjmení lze zadávat

i s malými počátečními písmeny. Chcete-li využít slovník autorů, klikněte na odkaz Autor.

Při vyhledávání podle názvu stačí zadat začátek názvu hledaného titulu (např. první dvě slova).

Charakter, téma či obsah knihy hledejte pomocí seznamu klíčových slov - např.: vesmír, životopisy, kočky, atd. Získáte ho kliknutím na odkaz Klíčové slovo. Poté se vám „odkryje“ hledaná kniha, autor či katalogizační lístek a tabulka s příslušnými údaji o dokumentu.

Knižní on-line katalog vám umožní vyhledávat knižní tituly z knižního fondu a zjistit základní informace, včetně toho, zda je kniha právě v knihovně k zapůjčení.

Více zde: https://www.frydlant.knihovna.cz/on-line-katalog/

 

Chybí vám v našem fondu vaše oblíbená knížka? Doslechli jste se o úžasné novince, kterou musíme mít? Máte možnost nám doporučit tipy na nové knihy. Oslovte nás přímo v knihovně, nebo využijte on-line kontaktní formulář. Vaše tipy k nákupu knih zasílejte na email: knihovna@mu-frydlant.cz . Uděláme, co bude v našich silách, nicméně nemůžeme zaručit stoprocentní kladnou odezvu.

Nestíháte zajít do knihovny a „tlačí“ vás termín prodloužení výpůjčky? Knihu si můžete prodloužit „na dálku“ buď na e-mailem knihovna@mu-frydlant.cz, nebo telefonicky, kdy nám sdělíte jenom jméno a číslo čtenářského průkazu.

Doufáme, že snadno najdete vše, co hledáte z pohodlí svého domova a bude vám zde příjemně jako při samotné návštěvě knihovny.

Rádi vám poradíme, jak na to!

Knihovnice a Knihomol

14.1.2019 15:12:31 | přečteno 134x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load