ENDEFRRUPLNLSPIT

Září 2017

ZÁŘIJOVÉ KNIHY, NA KTERÉ NETRPĚLIVĚ ČEKÁTE…

ZÁŘÍ znamená návrat do školních lavic, návrat z prázdnin a dovolených. Ta letošní v nás ještě doznívá, pojďme se na ni zpětně naladit a nechat doznít všechny pocity a vzpomínky z ní, třeba při odpočinku ve společnosti knihy. Tady jsou některé novinky, které stojí za přečtení.

Rádi vám představíme nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky současnosti. Osm je příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? Pojďte si přečíst tak trochu jinou detektivku.

Další oblíbenou autorkou, na kterou se čtenáři, tedy spíš čtenářky, těší je Táňa Kelleová-Vasilková. Společně s ní můžeme poznat: Okénko do snů. Hlavní hrdinkou tohoto ženského románu je 27letá mladá žena Hana, která často sedává ve svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vdát se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. Zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko.

Podobně laděným příběhem je Láska (ne)slučitelná se životem od Josefa Loudy. Mysticko-erotický román o osudovém setkání muže a ženy. Co je muž ochoten kvůli ženě obětovat na oltář lásky?

Čas od času se objeví kniha, kterou nečekáte, ale která vám po přečtení způsobí nespavost. Takovou je i Vražedná diagnóza od Švédské novinářky a spisovatelky Ingrid Hedströmové. Jedné listopadové neděle roku 1978 poslala matka svého třináctiletého syna přes dvůr do dřevníku pro koš dřeva, protože potřebovala rychle přiložit. Jenže Mikael se už nikdy nevrátil. O třicet let později se diplomatka Astrid Sammilsová vrátila do venkovského domu svých předků, který zdědila po osamělém strýci Larsovi. V jeho věcech našla čepici, která podle toho, co jí utkvělo v paměti, patřila nezvěstnému chlapci. Okamžitě v ní vzklíčilo podezření, že dobrácký podivín Lars měl možná s Mikaelovým zmizením něco společného. Nebo by si to alespoň lidé i policie mohli myslet. Pustila se tedy do pátrání na vlastní pěst a kolem ní najednou začali umírat lidé. Objevila nepředstavitelné a hrozné zločiny, které se kdysi v okolí děly a jejichž součástí byl i její strýc. Zločiny, které sahají až k velice mocným lidem.

Detektivek není nikdy dost, a tak vám představíme další ze série: Inspektorka Erika Fosterová od Roberta Bryndzy-Noční lov. Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezena ve své posteli udušená. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?

Téma další knihy se vrací do dob druhé světové války. Autorka Ruta Sepetys vrhá svým románem Sůl moře nové světlo na jednu z nejhorších, přesto téměř neznámých, válečných tragédií.

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít.

Dětského čtenáře chceme nalákat na balíček knih, které nám tu při své červnové návštěvě nechala autorka dětských knih Ivona Březinová.

Půjčit si můžete třeba knihu F jako Fík. Kdo je Fík? A proč se tak jmenuje? To prvák Kája poznal, až když přišel s kamarády k paní Novákové na návštěvu. Kája jí totiž pomáhá venčit - ovšem ne psa, ale její tři želvičky…

Děti i dospěláci přijďte si počíst, dozvědět se a prožít si poutavé dobrodružství s KNIHOU.

14.1.2019 14:41:31 | přečteno 75x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load