ENDEFRRUPLNLSPIT

Únor 2018

Je tu rok 2018 a s ním i první letošní autorské čtení.

Pozvání Městské knihovny ve Frýdlantě přijala úspěšná česká spisovatelka Markéta Harasimová.

Markéta Harasimová je spisovatelka, scénáristka a publicistka, je členkou české sekce AIEP (Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury).

Se psaním začala velmi mladá, již na střední škole. Její první romány byly věnované mladým dívkám, například prvotina „Jsi můj osud“. Další knihy jsou již určené dospělým, převážně ženám. Její knihy vypráví o problémech dnešního života a nelehkých osudech, některá její díla jsou detektivního žánru. Dnes vydává úspěšné romány pro ženy, ale i muže,

v nichž se obvykle zaměřuje na problematiku vztahů současné doby, nelehké lidské osudy

a nejrůznější problémy, jež dnešní svět přináší do života nás všech. Setkat se můžeme i s detektivními zápletkami. Knihy Markéty Harasimové přinášejí neotřelý a moderní náhled do života, jak mladých, tak i starších lidí, zobrazuje jejich potíže, naděje a smutky, ale také radosti. Každý z románů nabízí bohatý, čtivě a svižně napsaný děj s rychlým spádem a překvapivými zvraty, které čtenáře i veřejnost právem zaujmou.  Autorčina současná tvorba je laděna eroticky a detektivně; často jde až na hranici thrilleru. Tíhne k akci, pádným dialogům a emotivním situacím. Její romány dnes nechybí v žádné veřejné knihovně, ani v té naší. Novinkou v její tvorbě je kniha pro děti.  

Kromě psaní se autorka od dětství věnuje také malování, v současné době ale maluje již spíše jen pro radost.

 

V úterý 20. února 2018 v prostorách výstavní síně radnice Frýdlant v 17:00 hodin představí Markéta Harrasimová jeden ze svých románů: Poháry touhy

Napínavý milostný příběh s trochou erotiky, nádechem mystiky a s kriminální zápletkou vyústí do nečekaného konce, při kterém se rozhodně nikdo nudit nebude.

 

Součástí programu je nejen přednáška, ale i scénické čtení z obsahu dané knihy, zábavné historky z práce spisovatelky na plný úvazek, bude prostor pro dotazy a autorka slibuje i autogramiádu nebo možnost koupit si knihu s podpisem a věnováním.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

14.1.2019 15:04:41 | přečteno 83x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load