ENDEFRRUPLNLSPIT

Únor 2016

Milí čtenáři,

chcete mít přehled o knihách v knihovně?

V lednovém čísle jsem se zmínil, že v naší knihovně bylo v říjnu 2015 při příležitosti Týdne knihoven spuštěno půjčování knih přes on-line katalog. Díky této službě mají čtenáři lepší přístup a přehled o titulech. Kde on-line katalog hledat? Najít jej můžete přímo na webové stránce: Městské knihovny Frýdlant http://www.frydlant.knihovna.cz.

Nově zde najdete vše, co knihovna aktuálně nabízí, jako jsou akce v knihovně nebo novinky v našem knihovním fondu, včetně on-line katalogu, konta čtenáře, aktualit a akcí.

Rád bych vám přiblížil a provedl vás, jak se orientovat v on-line katalogu.

Nevíte, jak se kniha jmenuje, ale tušíte, o čem pojednává? Znáte pouze příjmení autora? Jednoduše napište do hledajícího řádku, co víte a stiskněte tlačítko hledej.

Poté se vám „odkryje“ hledaná kniha či autor. Nový knižní on-line katalog vám umožní vyhledávat knižní tituly z knižního fondu a zjistit základní informace, včetně toho, zda je kniha právě v knihovně k zapůjčení.

V této chvíli se bohužel objeví i knihy, které máme v databázi a v knihovním fondu, ale jsou ve skladu či čekají na odpis.

Nestíháte zajít do knihovny a „tlačí“ vás termín prodloužení výpůjčky? Knihu si můžete prodloužit „na dálku“ buď na e-mailem knihovna@mu-frydlant.cz, nebo telefonicky, kdy nám sdělíte jenom jméno a číslo čtenářského průkazu.

Doufáme, že zde snadno najdete vše, co hledáte z pohodlí svého domova a bude vám zde

příjemně jako při samotné návštěvě knihovny.

Rádi vám poradíme, jak na to! Těšíme se na vás a přijďte si půjčit knihu v tomto zimním čase…

10.1.2019 14:09:43 | přečteno 104x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load