ENDEFRRUPLNLSPIT

Říjen 2019

Po prodloužené jízdě babího léta přichází definitivní podzim a s ním i brzké stmívání, které znamená jediné, večery s knihami, na které přes léto tak trochu nezbyl čas. Ty nejlepší knihy podzimu si nenechte ujít z nabídky naší knihovny.

Letošní podzim začal pro nás všechny významnou literární lahůdkouv podobě návštěvy spisovatele Vlastimila Vondrušky, který zavítal do Frýdlantu 17. září 2019. Očekávali jsme značný zájem o tento pořad

a nebyli jsme zklamáni. Vlastimil Vondruška je široké veřejnosti známý především svými poutavými historickými detektivkami. Těžištěm jeho tvorby je historická beletrie. Jak sám zmiňuje, o středověku máme představy jako o době ponuré, svázané vrchnostenskými či náboženskými příkazy a zákazy, které znemožňovaly lidem rozvoj a seberealizaci. Z dostupných pramenů však lze soudit, že i tehdy žili lidé plným životem, často i pestrým a veselým.

A tak jsme se nechali inspirovat spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a do našeho  knihovního  fondu přiřadily jednu z dalších „novinek “Letopisy královské komory I.

První díl cyklu románů z doby české renesance přináší tři dobrodružné příběhy s detektivními zápletkami.

V prvním příběhu písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší vraždy, do kterých jsou zapleteni představitelé královského města Plzně. V druhém objasňuje podivnou smrt zemana a ve třetím existenci tajemného muže, který údajně objevil tajemství výroby zlata.

Přijďte se sami přesvědčit, jak se dá na historii koukat.

V našem knihovním fondu máme v současné chvíli na dvacet děl Vlastimila Vondrušky, které patří k těm nejvíce půjčovaným.

V zářijových dnech proběhla v budově obchodního domu Sever burza knih.

Knihy zde byly většinou vyřazené z našeho knihovního fondu nebo pocházely z darů od našich čtenářů. Věřte, že nám je těchto knih líto, ale jde vždy o knihy poničené, zastaralé, čtenáři nečtené.  Jsme proto rády, že knihy dostaly druhou šanci a našly ještě své uplatnění. Burzou knih jsme udělaly pomyslnou tečku za knihami, které utrpěly újmu při povodních v roce 2010. 

V letošním prázdninovém čase měla knihovna týdenní odstávku a s heslem ze starého nové, jsme s pomocí kolegů z městského úřadu předělali a upravili regály v dětském oddělení a tím se vytvořilo místo i pro ostatní nábytek, který jsme přestěhovali do „dospěláckého“ oddělení.

Vážení čtenáři, máme pro vás jednu velkou novinku. Víte, že se v Městské knihovně můžete v knihách orientovat i podle piktogramů? Ty vám pomůžou titul rychle zařadit do správné kategorie.

Pro zjednodušení a pro orientaci jsme právě o prázdninách začaly přeznačovat knihy o piktogramy.

Upravily jsme řazení knížek podle žánrů, na které jsou čtenáři v knihovně zvyklí. Do každé knihy se snažíme uvést žánr, případně název série, ve které kniha vyšla. Od začátku září se tak na knihách začaly postupně objevovat piktogramy.

Piktogramy budou sloužit k lepší identifikaci titulů, jednak pro čtenáře i pro nás knihovnice.

Koncem října nás čeká revize knih a tak bude ve dnech od 28. 10.- 5. 11. 2019

Městská knihovna Frýdlant pro veřejnost ZAVŘENÁ.

4.2.2020 14:53:41 | přečteno 86x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load