ENDEFRRUPLNLSPIT

Prosinec 2020

Tradiční český advent a Vánoce jsou u nás jednoznačně spjaty s Ježíškem. V dnešní záplavě Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů české děti pomalu zapomínají na Ježíška. Právě proto vznikla kniha  Aleny Skálové Ježíšek. Půvabná knížka představí všechno důležité i zajímavé, co by české děti měly vědět o Vánocích.

Povídání o adventu, nejrůznějších svátcích, vánočních zvycích, tradicích v různých koutech Evropy, štědrovečerních dobrotách, betlémech, vánočních stromcích a významu Vánoc střídají zimní básničky, úryvky koled, návody na vyrábění ozdobných drobností, recepty, zábavné úkoly a tři vánoční povídky současných českých spisovatelů pro děti. Tato kniha vypráví ve 12 kapitolách o vánočních zvycích, které narození Jezulátka provázejí. Nejen děti, ale i rodiče se dozvědí jistě spoustu zajímavostí, o nichž dosud netušili.

K adventu a vánočním svátkům se váže řada zvyků a nejrůznějších obyčejů. Bohužel jich mnoho už vymizelo, což je jistě škoda. Pojďme se spolu po nich trochu poohlédnout.

Přijměte pozvání na předvánočně laděné setkání a vánoční povídání o tom, kde se vzaly Vánoce,

kdy zdobíme stromeček, proč věříme na Ježíška a píšeme mu dopisy, kdo čeká na rozkvetlé Barborky, proč zavěšujeme jmelí v místnosti, kde se vzal zvyk pečení cukroví, odkud k nám přišel vánoční kapr a získejte recept na vánoční pohodu.

Městská knihovna Frýdlant a Náboženská obec CČSH Frýdlant zvou na:

„VÁNOCE DŘÍVE A DNES - VÁNOCE NA FAŘE“

v pátek 13. 12. 2019 v 16:00 hodin

Fara u kostela Krista Spasitele

Vánoční čtení do ouška a povídání o tom, jak to bylo o Vánocích dříve a dnes. Rodiče i děti si mohou některé vánoční zvyky vyzkoušet v praxi.

Přejeme vám všem kouzelné Vánoce v duchu českých tradic a všechno nejlepší do nového roku, hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, lásky a mnoho přečtených (a hlavně dobrých) knih.

Těšíme se na vás opět v  roce 2020 s každoročním přáním: Staň se novým čtenářem a zachovej KNIHOVNĚ přízeň

Městská KNIHOVNA Frýdlant bude ve dnech 16. 12. - 31. 12. 2019 UZAVŘENA

Milí čtenáři těšíme se na vás v novém roce ve čtvrtek 2. 1. 2020

4.2.2020 14:56:05 | přečteno 114x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load