ENDEFRRUPLNLSPIT

Prosinec 2018

Co dělá Vánoce Vánocemi?

Pod stromeček rozhodně patří KNIHA!

Kniha je dárek, který se zapíše do srdce. Štědrovečerní večeře, vánoční stromeček, rozbalování dárků. A pak radost, když dostanete knížku, kterou jste chtěli. Víte, že následující dny strávíte se svým knižním hrdinou. Věnujte příběhy, které potěší vaše nejbližší. Vybrali jsme pro vás v KNIHOVNĚ příběhy, které mohou být tipem na vánoční dárek a zároveň vás vánočně naladí, vykouzlí úsměv na tvářích a pohladí po duši.

Knihy pod stromeček pro malé i velké. Tyhle jsou skvělé!

Nechte si vyprávět o vánoční pouti za přátelstvím, nadějí a štěstím. Vánoční ozdoby se pohupují na stromečku a nikdo netuší, jaké příběhy by mohly vyprávět. Krajkový Andílek, kterého před Štědrým dnem uháčkovala babička Ludmilka, se místo na stromečku ocitne na strastiplné cestě, aby našel ztracený domov a možná i něco cennějšího. Vydejte se s krajkovým Andílkem na dobrodružné putování ze dna tmavé nehostinné krabice za světlem a novým láskyplným domovem. Zuzana Pospíšilová, oblíbená autorka desítek titulů pro děti, vypráví vánoční příběh o naději a přátelství Andílkovo vánoční putování.

V další dětské knize se vydejte za úžasným dobrodružstvím po krajích naší vlasti a navštivte města Čech, Moravy i Slezska.  Kouzelné pověsti našich krajů od Michala Vaněčka a Renaty Petříčkové. Dozvíte se například, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku, proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních či v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví.

V tomto vánočním čase mají mnozí z vás chuť udělat svým nejbližším radost vánočním dárkem, třeba v podobě pejska, pokud ano, tak si nejdříve přečtěte knihu Záchranná pouť s výstižným podtitulem: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil, kterou napsal Peter Zheutlin.

Jak daleko byste zašli, abyste zachránili život? Toto je mimořádný příběh muže, který absolvoval cestu dlouhou milion mil, aby zachránil tisíce opuštěných psů před hladem, zneužíváním a zanedbáváním a dal jim tak druhou šanci na život a lásku. Tato záchranná cesta je plná lásky: inspirující příběh o unikátním spojení mezi psy a lidmi, který nám ukazuje, jak vymanění těchto psů z bídy může změnit i náš život. Dojemný a inspirující příběh o tom, jak jeden člověk může ovlivnit tolik životů, lidských a štěněcích.

Vánoce jsou časem splněných přání a zázraků. A zázračná setkání se dějí i v životech hrdinů tohoto vánočního triptychu s příznačným názvem Vánoční zázraky.

Tento titul knihy nám nahrává: Ať se každému z vás o Vánocích splní vaše vánoční zázraky, tajná přání, když už ne jinak, tak třeba v podobě krásné KNIHY. Když jí nenajdete pod vánočním stromkem, určitě na vás nějaká nová čeká v KNIHOVNĚ.

Tak přijďte i vy milí čtenáři, i knihovna má své vánoční kouzlo

Přejeme vám kouzelné Vánoce prožité v poklidu, v radosti a těšíme se opět na vás v novém roce 2019

 s každoročním přáním: „Staň se novým čtenářem a zachovej nám přízeň

Městská KNIHOVNA Frýdlant bude ve dnech 27. 12 - 31. 12. 2018 UZAVŘENA.


Vánoční pozvánka:

VÁNOCE - Adventní tvoření ve Špitálku vsobotu 8. 12. 2018, které se koná od 10.00 – 13.00 hodin

Své zastoupení a koutek bude mít i Městská knihovna Frýdlant, která představí knihy s vánoční tématikou

a hlavně dětem připomene TRADICE a ZVYKY, tedy jak se slavily Vánoce v minulosti.

14.1.2019 15:17:11 | přečteno 107x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load