ENDEFRRUPLNLSPIT

Prosinec 2017

Knihomol informuje

Každé roční období má své kouzlo. Zima o to větší, že je časem adventu, časem těšení se na Vánoce. A k adventu patří neodmyslitelně zářivý a podmanivý svit svíček, světel a světýlek. Nemůžeme proto v doporučení literatury na prosinec opomenout knihu Kouzelná světýlka od Lucie Ulíkové, díky které můžete třeba udělat radost svým blízkým pěkným, originálním, ručně vytvořeným dárkem, nebo si s pomocí knihy doladit svůj předvánoční interiér.

Dalším aktuálním tipem na knihu, podle které lze tvořit, je publikace Výtvarné techniky a nápady pro celý rok od Růženy Lepšové. Kniha nabízí užitečné rady a postupy pro malé i velké z různých oblastí tvoření.

Nikdo se netěší kolik na Vánoce a na Ježíška jako děti.

V dnešní záplavě Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů děti pomalu, ale jistě zapomínají na našeho Ježíška. Právě proto vznikla knížka Ježíšek od Hany Skálové, vyprávějící ve 12 kapitolách o vánočních zvycích, které narození Jezulátka provázejí. Nejen děti, ale i rodiče se dozvědí spoustu zajímavostí, o nichž dosud netušili. Součástí knihy jsou i povídky renomovaných českých autorů a Galerie Ježíšků, což jsou obrázky známých i neznámých ilustrátorů představující Ježíška při nadělování dárků.

Na Vánoce se těší i devítiletá Lucinka v pohádkově laděném příběhu Lucinka a vánoční přání autorky Keris Staintonové. Děj příběhu se odehrává v malebném městečku, kde se lidé už nemohou dočkat Vánoc. Letos totiž na velký strom na náměstí všichni zavěsí svá přání. Jednoho dne však velký vítr přání pomíchá a začnou se dít zvláštní věci. Přání se sice splní, jenže nesprávným lidem. Lucinka s bráškou Kubou musejí přijít na to, komu které přání patří, jinak na Štědrý večer nikdo nedostane to, co si přál.

Ať se každému z vás o Vánocích splní tajná přání. Přejeme Vám, abyste po stromečkem našli nějakou krásnou knihu. A pokud se to nepodaří, nesmutněte. V knihovně na vás jich na Vás čeká spousta.

Tak přijďte, milí čtenáři, i knihovna má své vánoční kouzlo.

Přejeme vám kouzelné Vánoce prožité v poklidu, v radosti a těšíme se na Vás opět v roce 2018.

S každoročním přáním: „Staň se novým čtenářem a zachovej nám přízeň“

Upozornění:

Knihovna bude ve dnech vánočních svátků 27.12. - 29. 12. 2017 ZAVŘENA

Za knihovnice váš Knihomol

14.1.2019 15:02:25 | přečteno 73x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load