ENDEFRRUPLNLSPIT

Prosinec 2016

Čas adventu, čas Vánoc

Vánoční svátky se tempem blíží. S nástupem adventu je nejvyšší čas začít plnit osvědčené skrýše vánočními dárky. A s tím přichází i každoroční přemítání, co svým blízkým koupit a udělat jim tím radost.  Nejvděčnějším a nejosvědčenějším dárkem pod vánočním stromečkem byla vždy kniha. K tomu, aby „fungovala“ nepotřebuje elektřinu a můžete se k ní opakovaně vracet…

Vánoce jsou tady: co si přečíst, abyste se dostali do správné nálady?

Pokud patříte mezi ty, co stále váhají, nabízím knižní tipy ke čtení i na vánoční dárek. Jedná se o knihy, které jsou relativně nové, ale nejde ve všech případech o naprosté novinky.

Zkusit můžete knihy s tématikou Vánoc, které Vám vykouzlí úsměv na tváři a vánoční náladu.

Zbožňuju Vánoce, Kelková Lindsey

Brilantně vtipné, romantické, nabité překvapením - tento román vás pobaví a zahřeje na duši.

 Lindsey Kelková dokonale vypráví o Vánocích v New Yorku, ale také přidá pár vánočních receptů, filmových i hudebních tipů a srovná britské a americké tradice.

Dalším vánočním tipem je kniha:

Neobyčejné Vánoce - Příběhy z Covingtonu, Joan Medlicott

Nový pastor v Covingtonu odhalí, že jeho předchůdce nebyl nikdy vysvěcen, takže nebyl kompetentní k tomu, aby mohl oddávat. Pět manželských párů tak musí být znovu oddáno a to právě na Štědrý den. Kostel však nutně potřebuje opravy a času je zoufale málo. Tři šarmantní dámy - Hannah, Grace a Amelia - to ale rozhodně nechtějí nechat jen tak, neboť Štědrý den má být přece především dnem splněných přání a zázraků.

Dětského čtenáře zaujme kniha Františka Kožíka - Pohádky vánočního zvonku

Vánoce - to bylo pro Františka Kožíka kouzelné slovo, znamenaly pro něj nejen vzpomínky na dětství, ale i právě prožívanou rodinnou atmosféru. Pro přátele rád vytvářel „vánočenky“, krátké básničky s ilustracemi. Mezi hezké zvyky patřily také pohádky, které vyprávěl dcerce v předvánočním čase. A teď si je můžete přečíst i vy! O potrhlé Andule, Neposlušném koníkovi, Třech zlých dědcích, Úkolech prince Jasmína, Nejhloupějším čertovi, Orličce, Podivné noci, Zázračném malíři, Kašpařince a mnohé další.

A ještě tipy na dárek:

Královnou mezi knihami roku 2015 byla jednoznačně Dívka ve vlaku, kterou jsme zařadily do knihovního fondu knihovny na přání čtenářů.

Stejně tak jako další tituly: Lichožrouti od Pavla Šruta, které jste měli možnost shlédnout v listopadu ve frýdlantském kině.

Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, adventními koncerty a mikulášskou nadílkou…

Přijďte se vánočně naladit 10. 12. 2016 do Městského muzea Špitálek, kde jsou pro vás připraveny výtvarné dílničky pro malé a velké inspirované vánočními zvyky a nebude chybět ani čtenářský koutek s těmito vyjmenovanými knižními tipy.

Milí čtenáři přejeme vám kouzelné Vánoce prožité v poklidu a v radosti a těšíme se opět na vás v novém roce 2017 s přáním: Staň se novým čtenářem a zachovej nám přízeň..

KNIHOVNA bude ve dnech vánočních svátků 27. 12.- 30. 12. 2016 ZAVŘENA

 

Za knihovnice váš Knihomol

14.1.2019 14:27:52 | přečteno 70x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load