ENDEFRRUPLNLSPIT

Listopad 2018

Vítej podzime!

Jestli je nějaké období stvořené ke čtení, tak je to právě podzim. Proto Vám přinášíme podzimní sklizeň knih, tedy to nejlepší čtení z letošního podzimu, které by si čtenáři v nabídce knihovny neměli nechat ujít. Vyberte si z novinek anebo sáhněte po jednom z osvědčených titulů.

V naší nabídce nemůže chybět česká autorka Irena Obermannová, která rozehrává další příběh z detektivní série Jasnozřivost. V malebné vesničce Kytlice v Lužických horách se stala vražda. Místní farmář Ota Švarc byl nalezen ve svém domě mrtvý. Stalo se tak poté, co ohlásil, že objasní zločin spáchaný v Kytlicích před více než šedesáti lety. Alice začne navštěvovat Literární salón Alžběty Něžné, potkává zde několik zajímavých žen. Dozví se Alice z povídek účastnic literárního salónu, kdo je vrah?

Další českou detektivkou je Pět mrtvých psů od Michala Sýkory. Vrchní komisařka Marie Výrová, přezdívaná „Velká Sova“, spolu se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla z olomoucké zoologické zahrady tři severoamerické medvědy a současně zavraždila vrátného. Vyšetřování je zprvu neúspěšné; základní otázka, k čemu někdo potřebuje živé medvědy, zůstává nezodpovězena. Když navíc jediného vytipovaného podezřelého kdosi z jeho kompliců připraví o život, je jasné, že detektivové mají co do činění s velmi nebezpečným protivníkem.

U detektivek zůstaneme a představujeme krimi thriller, který nadchl čtenáře po celém světě Loutkář od Daniela Colea. Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví - a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?

Od detektivek se odkloníme k výpovědi o době, ve které žijeme, ale před níž si zakrýváme oči.

Drž mě, když padám, nový román slovenské autorky Miroslavy Varáčkové odkrývá aktuálnítémata dnešních teenagerů a právě pro ně a nejen pro ně je tato kniha určena. Autorka píše o vážných věcech,

o věcech běžně nevyřčených, o věcech, které se dějí za našimi zdmi. Silná hlavní hrdinka, traumata, alkoholismus, rodina, přátelství, láska a další témata. Přibližuje nám danou problematiku a otevírá nám oči, že někdy je těžké rozhodnout se správně… a ta správná rozhodnutí vyžadují nejvíc odvahy!

I děti si v tomto výběru přijdou na své a to díky knize Čertice Dorka - nechytej mě za slovo, kterou napsala Klára Smolíková. Čtenářům v ní představí známá rčení, přirovnání a ustálená spojení, která v dětských očích mohou nabývat zcela jiných významů. Když utíká mléko, vidí ho děti stejně jako Dorka pelášit po cestičce. Kdo vzal nohy na ramena, si ty nohy na ramena opravdu zavěsil. Každé přísloví je doplněno o úkol či kvíz, který pomáhá rozvíjet postřeh a dovednosti dětí.

Naše nabídka končí s přáním, pomáhejte v dětech rozvíjet postřeh, dovednosti a hlavně fantasii, kterou můžete najít třeba právě v knihách.

Váš Knihomol

14.1.2019 15:15:43 | přečteno 213x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load