ENDEFRRUPLNLSPIT

Listopad 2017

Knihomol informuje:

Přemýšlíte, jak si vyplnit chvíli v předadventním čase a uniknout shonu? Přijďte se naladit na humornou notu a poslechnout si Autorské čtení s Janem Burianem. Koná se v obřadní síni radnice v úterý 21. listopadu 2017 a začátek je v 17:00 hodin.
Těšit se můžete na zábavné posezení, ve kterém tentokrát Jan Burian představí čtenářům a veřejnosti čtení ze svého nevydaného autobiografického rukopisu:  Ženou se člověk nerodí, ale stává!

Je muž schopen postarat se o děti, když manželka odjede do zahraničí? Jak to vypadá? A co se vlastně děje, když žena není doma? Autor popisuje své "intimní" zážitky z doby, kdy měl malé dítě a manželka jej na šest týdnů opustila, když odjela na zahraniční pracovní cestu. Muž se tu hravě, tu s obtížemi učí dělat domácí práce, a nejen to, postupně sleduje, že občas myslí a jedná skutečně jako žena.  Anebo naopak?  Posuďte sami! Poměrně veselé čtení o drsných věcech známého spisovatele, písničkáře, moderátora a cestovatele Jana Buriana. Ženám pro zábavu, pánům pro poučení!

Knižní novinky, které si nenechte v listopadu ujít:

Začneme upoutávkou na knihu české autorky Blanky Hoškové - Trojhra

Patříte mezi ty, které vyhrály v loterii a na první dobrou si našly životního partnera, se kterým prožívají spokojený a plnohodnotný partnerský život? Anebo jste vybírala tak dlouho, až jste přebrala, či si dokonce nevybrala vůbec? Trojhra vypráví příběh dvou žen, jejichž povahy, způsob života i životní priority jsou diametrálně odlišné, přestože jejich náručí i srdcem prochází ve stejném období jeden a tentýž muž…

 

Další oblíbený český autor Michal Viewegh přichází s novou, již čtvrtou povídkovou knížkou Bůh v renaultu, v níž přinášísměsici pocitů a nálad, jejichž spojnicí je empatie. Mistr silné, mnohdy překvapivé pointy, tentokrát nechává svou osvědčenou zbraň často oněmělou. Vzdává se toho, co je bezpečně efektní, ve prospěch toho, co je nebezpečně pravdivé. Hrdinové svěžích povídek prožívají naše pocity, touhy a strachy - a nabízejí katarzi, která každý takový akt nevyhnutelně doprovází. 

Mezi zahraniční bestsellery poslední doby patří knihy Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen i film. Její druhý román Do vody začíná nálezem. Na dně řeky se najde tělo svobodné matky - a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství.

Listopad začíná Dušičkami, ale svíčky zdaleka nepatří jen na hřbitov, většina z nás si jejich milými světýlky zútulňuje domov. Objevte zářivý a podmanivý svět světýlek pomocí obrazové publikace Kouzelná světýlka od Lucie Ulíkové a udělejte radost svým blízkým pěkným, originálním, ručně vytvořeným dárkem, nebo si sami dolaďte předvánoční interiér dle svého vkusu 

Těm, kdo jsou tvořiví, nabízíme i knihu Výtvarné techniky a nápady pro celý rok - Růžena Lepšová

Kniha nabízí užitečné rady a postupy pro malé i velké z různých oblastí tvoření, každý si přijde na své.

Přijďte si vybrat knihu, která Vám bude milým společníkem v listopadovém chladu a nevlídnu.

14.1.2019 15:00:22 | přečteno 64x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load