ENDEFRRUPLNLSPIT

Listopad 2016

S knihou vstříc podzimním dnům

Je tu podzim. Déšť, vítr, mokré listí na chodnících, větrem ohýbané koruny stromů, zima zalézá za nehty. To jsou „příznaky“ podzimu… Spěcháte domů za vidinou hrnku horkého čaje, za teplem rozlévajícím se do konečků prstů a za přicházejícím večerem, kdy se konečně usadíte do pohodlného křesla s knihou. Vězte, že vaše volba je dobrá: dobrý čaj s citrónem a medem, pohodlí vašeho domova a k tomu knihy z naší KNIHOVNY.

Knihy na podzim:

Patříte-li mezi příznivce kriminálních příběhů, jistě už jste si také za poslední roky všimli, že severské se dostaly na špičku. Jakoby byly psány hrotem ostrým jako mráz a inkoustem temným jako polární noc. Vyzkoušejte:

Švédský thriller: Zlá krev, Dahl Arne

Sériový vrah trýzní své oběti bolestivým rituálem. Kdo využívá metodu, kterou nechvalně prosluly speciální jednotky americké armády za války ve Vietnamu? A jak se dostal do Švédska? Pátrání zavede komisaře elitní vyšetřovací Skupiny A Paula Hjelma a jeho bystrou kolegyni Kerstin Holmovou do Ameriky. Jenže na místě se dozvídají, že bývalý agent CIA Wayne Jennings, který toto mučení zdokonalil, přišel před lety při dopravní nehodě o život. Pátrání po tajemném vrahovi se začíná komplikovat...

 

Další román je napínavý, originální ve volbě prostředí a plný zajímavých zvratů:

Mluvící bůh, Hillerman Tony

Detektivní román se odehrává na americkém Jihozápadě. Případ vraždy a znesvěcování hrobů v něm vyšetřují dva policisté, patřící k Indiánům kmene Navaho.

 

Je libo klasiku? Nikdy není nesprávný čas. Vždy je dobré otevřít klasiky, kteří už sice na papíře strávili pár desítek let, ale zaprášení rozhodně nejsou.

Vstup do ráje zakázán, Loukotková Jarmila

Román známé autorky, tentokrát s autobiografickými rysy, vypráví o složitém vztahu mezi matkou a její 16-tiletou dcerou Alenou: krize vrcholí, když se Alena dominantní matce a slabošskému otci postaví a vzbouří se - potkala totiž Přemka, svoji životní lásku…

 

Víte, kdo jsou Dešťáci a Pršíkové a jak přicházejí pohádky na svět? To se dozvíte ve vyprávění

O Dešťovém kameni od Jiřího Stránského, spisovatele, který si svou moudrost musel tvrdě vybojovat i bez kouzel…

 

A je tu tvořivá soutěž pro děti s fantazií zaměřenou na období a život Karla IV., s kterou jdeme do finále!!! Uzávěrka soutěže končí 25. 11. 2016.

“Každý dukát má svůj příběh aneb po stopách Karla IV.“

Od května letošního roku se spolu na stránkách Frýdlantského zpravodaje setkáváme s vědomostní a tvořivou soutěží, která jde po stopách Karla IV. Zadání pro listopad je poslední. Ze všech soutěžních děl bude v prosinci 2016 vytvořena vernisáž, na které se budou i finalisté, kteří mají nasbírané dukáty na hrací kartě a mají je potvrzené razítky Knihomola. Na nejúspěšnější řešitele všech soutěžních otázek, kteří v soutěži nasbírali maximální počet dukátů – bodů, čeká zajímavá odměna a pytel dukátů…J

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne začátkem prosince v muzeu Špitálek. Vítězové se včas dozvědí přesný termín vyhlášení. 

Zadání pro měsíc listopad:

Pro soutěžící do 10 let:

  • Proč se králi Karlu IV. říká OTEC VLASTI?
  • Nakresli korunovační klenoty Karla IV.

 

Pro soutěžící od 10 let:

  • Kdy a jakým způsobem umíral Karel IV.?
  • Kde jsou uloženy jeho ostatky?
14.1.2019 14:26:40 | přečteno 66x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load