ENDEFRRUPLNLSPIT

Leden 2017

Vánoční knižní nadílka v knihovně

Že jste do nového roku nevkročili zrovna pravou nohou? Nic není ztraceno! S dobrou knihou se vám nálada spraví. Stačí si jen vybrat. Třeba z toho, co je v knihovně nového.

I do knihovny totiž na poslední chvíli přišel Ježíšek a naděloval knihy, o které měli čtenáři v průběhu roku zájem, nebo které stojí za přečtení:

  • Harry Potter a prokleté dítě - J. K. Rowlingová

Nový příběh ze světa Harryho Pottera. Nejedná se však o klasický román, tentokrát jde pouze o základní příběh, který má podobu divadelní hry.

  • Sára. O věčném přátelství dvou blízkých duší - Esther Hicks a Jerry Hicks

Sára je plachá, uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, který ji neustále provokuje, kruté a bezcitné spolužáky, a ve škole ji to moc nebaví. Je zkrátka jako mnoho jiných dnešních dětí. To všechno se změní, když potká Šalamouna, moudrou nadpozemskou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky.

  • Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost - Kateřina Schwabiková

Poznejte dobrodružství a ponořte se do kreslených příběhů, ve kterých se pořád něco děje.

  • Patrika Hartla - Okamžiky štěstí

Kniha, kterou je možné číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni.

  • Bábovky od Radky Třeštíkové

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení…

  • Co se děje se světem? Napsal Václav Cílek

V knize malých dobrodiní v časech velké proměny Země, což je podtitul této knihy, ve které jde zdánlivě o popis velké proměny našeho světa vlivem klimatických změn a migrační vlny, ale ve skutečnosti se autor soustřeďuje především na to, jak si v životě udržet radost a jak (pře)žít šťastně…

A co říci závěrem? Půjčíme si přání do roku 2017 od Václava Cílka:

„Udržme si radost a žijme šťastně“

A přijďte „pobejt“ do knihovny, potěšit se spolu s námi z nových knižních dárků, které se zde nedaly všechny vyjmenovat a jsou tak vánočním překvapením…

Knihovnice a Knihomol

14.1.2019 14:29:02 | přečteno 198x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load