ENDEFRRUPLNLSPIT

Leden 2016

S novým rokem 2016 přichází rekapitulace a bilancování toho minulého…

Na začátku roku 2015 „odstartovalo“ ve Frýdlantském zpravodaji Knihovnické okénko s názvem „Knihomol informuje“, kde pravidelně informuji o dění v knihovně i mimo ni.

Já Knihomol jsem se „zrodil“ napřed v hlavách dětí a následně na papíře při vyhlášení dětské soutěže Znáte „ KNIHOMOLA“. Moji podobu hledaly děti ve své fantazii. Kreslily, jak si mě představují. Nakonec mi podobu vtiskla Eliška Ptáčková. Podle její předlohy mou „postavičku“ z textilu vytvořila Mgr. Kateřina Kaprálek Vítámvásová z DDM Frýdlant. Já Knihomol tak můžu být pro vás čtenáře v městské knihovně a jsem taky u všeho, co se kde „šustne“.

Koncem března proběhla premiérově Noc s Andersenem ve spolupráci s DDM Frýdlant. Pro děti byl připraven bohatý program s nočním spaním v DDM Frýdlant, kde se roztočilo kolo pohádek, povídali jsme si o tom, kdo se podílí na vzniku knihy a společně jsme se podívali do noční knihovny, kde jsem se jakou loutka Knihomola poprvé představil.

Rok 2015 byl rokem Večerníčku, kterému bylo 50 let. Městská knihovna si v říjnu toto výročí připomněla akcí: Do postýlek s Večerníčkem aneb „Pohádkománie“. Večerníčkové nocování se odstartovalo v pátek 16. 10. 2015 v DDM Frýdlant a pokračovalo i druhý den v sobotu

17. 10. 2015 autorským čtením regionální autorky knih pro děti a dospělé Kláry Hoffmanové - Pospíšilové. Autorka představila své knihy, aby nám ukázala, že na „Jizerky“ se dá koukat i jinýma očima.

V přehledu akcí pokračujeme Hvězdičkovou nocí na Frýdlantské rozhledně - přednáškou amatérského astronoma MUDr. Jiřího Poděbradského na téma: “Jak pozorovat a porozumět tajemství noční oblohy“. Obloha se nám přes nepřízeň počasí neodkryla, ale přednáška byla poutavá a společně jsme strávili hezkou chvilku.

A na závěr tohoto výčtu akcí s koncem roku nesmí chybět přehled autorských čtení za r. 2015:

Únor - Kuchařka pro tělo a duši - Jana Janoušková

Duben - Ekologie duše aneb Jak zůstat normální v nenormální době

- přátelské posezení s písničkářem a spisovatelem Janem Burianem

 Říjen - Putování s vílou Izerínou - Klára Hoffmanová - Pospíšilová

 Prosinec - Životem s navigací aneb „Přepočítávám trasu“

  -Tradice a zvyky Vánoc - čtenářský koutek

Velkou událostí knihovny nejen toto roku bylo při příležitosti týdne knihoven říjnové spuštění on-line půjčování knih přes čtenářské konto a knižní katalog. Od března jsme nově pro čtenáře prodloužili půjčovní dobu a ve čtvrtek máme do sedmnácti hodin.

Vidíte, pořád se něco děje, v knihovně i mimo ni a přesto bychom si počátkem tohoto nastávajícího roku přáli víc nových čtenářů, nových knižních titulů ….

A tak si dovoluji připojit neskromné přání do roku 2016: Staň se novým čtenářem!

Za knihovnice váš Knihomol

10.1.2019 14:08:08 | přečteno 77x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load