ENDEFRRUPLNLSPIT

Květen 2016

Knihomol informuje: Knižní novinky KVĚTEN

Knihy pro děti a mládež:

  • Deník malého poseroutky – Kinney, Jeff

Humorné deníkové zápisky jedenáctiletého kluka Grega Heffleyho doprovázejí komiksové ilustrace. Pro starší děti.  Tak, jak si své postřehy a zážitky do nového linkovaného Deníčku od mámy zapsal Greg, přesně tak si je teď můžeme přečíst. Jaké nástrahy chystá Gregovi jeho starší bratr Rodrick, jaké starosti má s mladším Mannym, kterého musí každé ráno vypravovat do školky. Co všechno zažívá ve škole a to nejen se svým nejlepším kamarádem Rowleym. Nechybí samosebou ani postřehy o rodičích.

  • Kouzelný rok v Kouzelné školce - Kratochvíl, Miloš

Příhody humorné i dobrodružné, s nápady i poučením, s hlavními aktéry Kouzelné školky - Františkem a Fanynkou. Určeno předškolákům i začínajícím čtenářům.  Skřítci z Fanfárie, které děti znají z televizního pořadu a časopisu Kouzelná školka, zažívají po celý rok nejrůznější příhody v Kouzelné školce i mimo ni.

Pro dospělé čtenáře:

  • Setkání se smrtí - Simpson, Joe

Kniha zaujme čtenáře od prvních stránek. Nejen proto, že jde o atraktivní tematiku, jakou bezesporu horolezectví je, ale i tím, jak sugestivně dokázal autor vylíčit sílu přátelství v mezní situaci a svoje pocity v boji o přežití při sestupu západní stěnou Siula Grande v Andách.

  • Dokonalá past – Clem, Bill

Román s detektivní zápletkou z atraktivního lékařského prostředí je inspirován etickými problémy při vývoji a zavádění nových léků a možnostmi, které se v této oblasti otevírají pro zločinnou manipulaci.

10.1.2019 14:14:39 | přečteno 62x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load