ENDEFRRUPLNLSPIT

Červenec, srpen 2018

Přibalte si na dovolenou knihu

Prázdniny - čas odpočinku, zábavy a dobrodružství, tak to máme nastaveno ještě z dětských let. Prázdniny jsou také chvíle, kdy děláme věci, na které přes rok většinou nemáme tolik času. Taky spousta věcí chutná v čase dovolených úplně jinak. O to víc si to můžeme všechno užít. A jestli existuje na světě něco, na co bychom kromě plavek, opalovacího krému a letního oblečení neměli zapomenout, je to určitě kniha. Proto si ji nezapomeňte přibalit s sebou na do kufru na dovolenou. Jakou? To už necháme na Vás, i když pár tipů z naší knihovny pro vás máme.

Co zkusit třeba:

Léto s Afroditou od americké autorky Kim Green
Milý příběh čtyř žen se všemi běžnými životními radostmi a strastmi. Slunce, moře, pláž, čtyři kamarádky, letní lásky, dobré jídlo a Řecko - konkrétně ostrov Korfu. Pokud hledáte něco ženského, u čeho si jednoduše odpočinete, je tento příběh správnou volbou.

Rok ve světě od Frances Mayes
Českým čtenářům již důvěrně známá autorka bestsellerů Pod toskánským sluncem a La bella Toscana přináší ve své nové knize bohatou směs zážitků, postřehů a úvah z cest do Španělska, Portugalska, jižní Itálie, Francie, Británie, Turecka, Řecka a severní Afriky. Touha cestovat je jako magnet, cestování podněcuje city, převrací vzhůru nohama skříňku se vzpomínkami a zlaťáky se kutálejí na všechny strany… říká sama autorka knihy.

Bohyně z Eru od české autorky Reginy Andrásové
Ve starověkém posvátném městě Eru je ukryta socha Růžové bohyně, která v tajemném obřadu volby rozhoduje, kdo se stane její dcerou - velekněžkou. Právě nastává zlomový okamžik - do sochy vstupuje princezna Annennaš… Čtivé a napínavé vyprávění, inspirované světem starověkého Sumeru, je plné dramatických zvratů

A ještě pár tipů pro dětské čtenáře:

Neuvěřitelná zpráva o záchraně mistra Jana Husa aneb i tak to mohlo být. To je v kostce děj knihy Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa od českých autorů Martina Jaroše a Martina Čápa.  
Záboj s Mlhošem se stali přívrženci mistra Jana pro krásné oči spanilé dívky a taky trochu z přesvědčení. Přesvědčil je kazatel, který dovedl plameně hovořit a výtečně zpívat. Pro něj by udělali cokoli na světě - což dokázali svou záchrannou misí. Tak začíná zábavný příběh a netradiční zpracování z české historie, který je nutno brát s obrovskou dávkou nadhledu.


I další český autor knih pro děti Jiří Havel přicházíse svou troškou historie. V knížce Radosti a starosti na dvoře Otce vlasti se můžete těšit na hrátky se slovy a slovíčky, aforismy, hádanky, doplňovačky i všemožně zapeklité otázky, doprovázené humornými a poetickými verši. A kdo je hrdina, kolem kterého se všechno točí? Karel IV.

A ještě přidáme tip na výlet pro rodiče s dětmi:

Městská knihovna Frýdlant v rámci klubu dětských knihoven SKIP LK vyhlásila na jaře výtvarnou soutěž

SVĚT OČIMA ZVÍŘAT s podtitulem „Já jsem tvůj člověk“

Frýdlantské děti z MŠ, ZŠ (1. - 3.tř.) a Speciální školy Frýdlant byly v této výtvarné soutěži velmi úspěšné! Zajeďte se na jejich práce podívat. Výstava nejlepších výtvarných prací za region LK probíhá v Domě přírody v prostorách Dlaskova statku v Dolánkách u Turnova a trvá od června přes celé prázdniny.

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE

KNIHOVNA je z provozních důvodů ve dnech od 23. 7. 2018 - 27. 7. 2018 ZAVŘENA

14.1.2019 15:11:19 | přečteno 152x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load