ENDEFRRUPLNLSPIT

Červenec, srpen 2017

Léto budiž pochváleno

Léto je tady a s ním konečně čas na odpočinek a vysněnou dovolenou a prázdniny. Nevíme, jak vy, ale největší pohoda na dovolené je podle nás ta, kdy si můžete jen tak ležet

a číst pěknou knihu. A v podstatě je jedno, jestli ležíte na krásné pláži u moře, nebo v trávě u rybníka. Až tedy budete vyrážet na cestu, zabalte si vedle klobouků, plavek a opalovacích krémů i nějaké to parádní čtení – a pokud ještě nevíte, po jaké knize sáhnout, máme tu pro vás inspiraci, knihy, které aktuálně najdete v naší knihovně. Co zkusit třeba:

Rok ve světě: Zápisky vášnivé cestovatelky, Frances Mayesová

Již důvěrně známá autorka bestsellerů Pod toskánským sluncem a La bella Toscana přináší ve své nové knize bohatou směs zážitků, postřehů a úvah z cest do Španělska, Portugalska, jižní Itálie, Francie, Británie, Turecka, Řecka a severní Afriky.

Slavík, Kristin Hannahové

Kniha, která vás přenese do historie. Okupovaná Francie roku 1939, kdy v tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše.

Pokud se chcete naopak naladit na humornou notu a odreagovat se, můžete si zvolit knihu plnou vtipných povídek o manželských a mileneckých peripetiích
Pitomec ve skříni aneb Manželé a milenci,
Oldřich Dudek.

Melouch, Michal Viewegh

Nová kniha oblíbeného českého autora vypráví o dvou letitých kamarádech a někdejších učitelských kolezích, kteří se už pár let živí poněkud lukrativnějšími profesemi: jeden jako gigolo a druhý jako nájemný vrah. Aby si od svých náročných povolání na pár dní odpočali, vyrazí na řeku Sázavu. Jenomže muži, jak známo, nepřestávají pracovat ani na dovolené. Takový je náčrt filmového scénáře, pro nějž chce autor stůj co stůj získat otupělého producenta. Nabídne brutální scény? Nebo osudovou lásku? Lze říct, že nová próza Michala Viewegha nabízí obojí: thriller i tragickou lovestory .

Malý špalíček výletů - Liberecký kraj: Autem po Čechách, Moravě a Slezsku

Publikace obsahuje 52 tipů (na každý víkend jeden), věnovaných nejatraktivnějším cílům našeho kraje, věnované – městům (Liberec), hradům (Trosky, Bezděz, Frýdlant), zámkům (Sychrov), přírodním skvostům (Český ráj, Panská skála), lidové architektuře (Dlaskův statek), technickým památkám (Kořenovská zubačka), největším dominantám (Ještěd) i dalším zajímavostem. Menší počet míst umožňuje podrobnější představení jednotlivých lokalit.

Nevybrali jste si z tipů? Pak si přijďte do knihovny vybrat knihu podle Vašeho gusta. Jsem tu pro Vás i v létě, milí čtenáři.

14.1.2019 14:37:24 | přečteno 82x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load