ENDEFRRUPLNLSPIT

Červen 2018

Knihomol informuje: Červen 2018

Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem všech literárních hrdinů a světů tě pasuji na ČTENÁŘE…

Tuto tajemnou zaklínací formuli uslyší děti na v pořadí již třetím červnovém pasování na čtenáře, které se uskuteční v obřadní síni frýdlantské radnice v pondělí 18. 6. 2018 dopoledne a které se týká všech prvňáčků a jejich učitelů a učitelek z Frýdlantu.

Letošního slavnostního pasování se ujme Zuzana Pospíšilová, která je dětskou psycholožkou. Už v době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Prvním impulzem pro psaní knih u ní bylo narození první dcery. Začala pro ni vymýšlet veršované legrácky, básničky a krátké pohádky. Od té doby napsala přes 80 knih s pohádkami, příběhy a veršíky. Jejími hlavními kritiky a zároveň obrovskou motivací jsou právě její dvě dcery. Při psaní vychází také ze své profese a snaží se do knih začlenit prvky, které rozvíjejí představivost a tvořivost dětí. Její knihy jsou veselé a plné obrázků. A právě doplněné ilustrace jsou dalším důležitým aspektem, na kterém si velmi zakládá.

Zuzana Pospíšilová k nám přijede až z daleké Ostravy a malým čtenářům představí svůj kufr plný kouzelných knížek. Některé z nich jako Školní detektiv nebo Kouzelnou třídu najdete také v naší knihovně.

Dětem ze svých knížek přečte, povypráví o nich a nakonec je bude pasovat na čtenáře.

A má pro ně vzkaz:

V knihách se dá najít zábavné poučení i poučná zábava. Byla bych ráda, kdybyste dokázaly na knihu pohlížet jako na svého nejlepšího přítele i učitele zároveň. Knihy budou vznikat jen tehdy, pokud se najdou spisovatelé, kteří je napíší. A ti budou tvořit jen v případě, že budou mít pro koho psát, tedy pro čtenáře. Vy, milí dětští čtenáři, jste pro budoucnost knih tím nejdůležitějším článkem, a proto se vydejte se po tajemných stopách KNIH a zlepšete se ve čtení!

 

Milé děti, těšíme se na vás společně s paní spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou s tradičním mottem:

Čtení pomáhá - pomáhej tím, že si čteš…

Upozorňujeme ČTENÁŘE, že v rámci pasování bude

KNIHOVNA V PONDĚLÍ 18. 6. 2018 DOPOLEDNE ( 9:00-12:00) ZAVŘENA

 

V lednu 2018 vyhlásila Městská knihovna Frýdlant v rámci klubu dětských knihoven SKIP LK výtvarnou soutěž SVĚT OČIMA ZVÍŘAT s podtitulem „Já jsem tvůj člověk“

Přestože v podtitulu tentokrát stojí „Já jsem tvůj člověk“, tématem k uchopení je veskutečnosti ZVÍŘE.

Anebo ještě lépe: vztah člověka k obyvatelům živočišné říše, aneb jak vidíš TY své štěňátko/kočičku

a život s nimi.

Do soutěže se přihlásily děti z MŠ a 1.- 3. tříd ZŠ z Frýdlantu. Svoje pojetí a vidění měly děti převážně k světu domácích zvířat, který je jim nejblíže. Termín odevzdání byl duben 2018, vyhodnocení

a vyhlášení proběhlo v květnu 2018.

Slavnostní zakončení a výstava nejlepších výtvarných prací za region LK proběhne v Domě přírody v prostorách Dlaskova statku v Dolánkách u Turnova, výstava potrvá od června přes celé prázdniny.

Výherce jednotlivých kategorií odměníme a veškeré výtvarné práce frýdlantských dětí budou vystaveny v září v prostorách vestibulu radnice ve Frýdlantu.

 

A je tu červnová pozvánka na autorské čtení. Tentokrát se frýdlantské veřejnosti představí Prvotní plamen.

Prvotní plamen je skupina mladých spisovatelů a jiných umělců, kteří se dali dohromady, aby společně prezentovali vlastní tvorbu. Jejich cílem je oslovit publikum z hlediska různých tvůrčích stylů, ale i širokého spektra poetických, prozaických či dramatických literárních útvarů.

Chcete vědět víc? Přijďte se podívat do muzea Špitálek ve Frýdlantě v úterý 19. 6. 2018 v 17:00 hod.

Skupinu najdete i na: facebook.com/primevalflame

Knihomol

14.1.2019 15:09:23 | přečteno 125x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load