ENDEFRRUPLNLSPIT

Červen 2017

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře s Ivonou Březinovou

Mílovými kroky se blíží konec školního roku a s ním i vytoužené prázdniny.Ještě předtím, než opravdu začnou, jsme si pozvaly děti ze všech prvních tříd Frýdlantu na Slavnostní pasování, které se uskuteční v úterý 13. 6. 2017 v obřadní síni frýdlantské radnice.

Pozvání na letošní pasování přijala Ivona Březinová, která je českou spisovatelkou knih pro děti a mládež a kromě jiného je známá i svým uměním proniknout do světa dětské fantazie všech generací.

Ivona Březinová píše knížky, které jsou zařazeny do edice První čtení.

A tak výběr knihy, který prověří začínající čtenáře, jsme ponechaly na ní.

Vybrala knihu F jako Fík.

Na malé čtenáře čekají velká písmenka, krátké kapitoly, jednoduché věty

bez složitých a neznámých slov a v neposlední řadě i pěkné, rýmované básničky, které se děti mohou naučit. Příběh je psán poutavě a dokáže malé čtenáře udržet v napětí, protože rozuzlení přijde, jako ve správné detektivce, až na závěr.

Kromě čtení se paní spisovatelka Březinová stane na chvíli i rytířkou Řádu krásného slova a „popasuje“ všechny naše prvňáky na čtenáře. Děti ale musí slíbit, že se ke knihám budou chovat s láskou a úctou. Každý malý čtenář obdrží jako dárek diplom, knižní záložku s informacemi o knihovně a knihu v rámci projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, kterou zaštiťuje Svaz knihovníků. Tentokrát se malí čtenáři mohou těšit na knížku Lapálie v Lapálii.

Společně s Ivonou Březinovou se na Vás milé děti moc těšíme. A to nejen na samotné pasování. Těšíme se i na to, že nám v knihovně přibydou noví, nadšení a horliví čtenáři.

Knihovnice městské knihovny Frýdlant

14.1.2019 14:36:02 | přečteno 63x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load