ENDEFRRUPLNLSPIT

Červen 2016

Blíží se čas prázdnin a zasloužené dovolené…J Než se tak stane, knihovna má pro děti, školáky i veřejnost připravený program:

„Pasování na čtenáře - už jsem čtenář"

se spisovatelkou dětských knih Petrou Braunovou

Zveme tímto všechny školáky 1. - 3. tříd a jejich doprovod na slavnostní pasování na čtenáře.

Zkouškou čtenářství a slibem stvrdí, že už jsou čtenáři. Pasování proběhne:

Kdy: v úterý 14. 6. 2016

Kde: v obřadní síni radnice

Program:14:00-16:00

  •  Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou
  •  Křest dětské knihy Johana s dlouhýma nohama
  •  Čtenářské dovednosti
  •  Čtenářský slib a pasování na čtenáře

Křest knihy Johana s dlouhýma nohama:

Také vašemu budoucímu prvňáčkovi zbývá posledních čtrnáct dní do začátku povinné školní docházky?  Veselé vyprávění pro zvídavé předškoláky a začínající čtenáře. Volné pokračování knih o Kubovi: Kuba nechce číst, Kuba nechce psát a Kuba nechce prohrávat. Tentokrát o jeho spolužačce Johance.

 

 

 

 

 

Program se spisovatelkou Petrou Braunovou  a jejím autorským čtením bude pokračovat pro dospělé čtenáře a veřejnost knihou: Tajemství rodu, kterou určitě znáte ze stejnojmenného televizního pořadu.

Kdy: v úterý 14. 6. 2016 od 17:00 hod.

Kde: v obřadní síni radnice

TAJEMSTVÍ RODU

Kdo jsme, odkud přicházíme a kam směřujeme? Základní filozofické otázky, na které si mnoho z nás nedovede odpovědět. Kniha přinese alespoň částečnou odpověď pátráním ve vlastním rodokmenu a pomyslným rozhovorem s lidmi, s kterými jsme se minuli v prostoru a čase. Kniha Tajemství rodu vznikala souběžně s vysíláním cyklu, ale také v rozhovorech autorky s jednotlivými osobnostmi. Čtenářům proto nabídne ucelenější obraz, doplněný o zjištění, která v pořadu nezazněla nebo k nimž se hlavní aktéři dobrali teprve po jeho skončení. Kniha rovněž přináší kompletnější rodokmeny jednotlivých osobností.

Knihomol má pro vás další otázky z vědomostní soutěže: “Každý dukát má svůj příběh aneb po stopách Karla IV.“

Zadání pro měsíc ČERVEN

Pro soutěžící do 10 let:

  • Kdy nechal Karel IV. vystavět hrad Karlštejn?
  • V jakém slohu je stavěn?
  • Jaký poklad je v něm ukryt?


Pro soutěžící od 10 let:

  • Co tvoří soubor českých korunovačních klenotů?
  • Kde je dnes Karlova koruna spolu s ostatními korunovačními klenoty uložena?

Zadání pro měsíc červenje skoro prázdninové, proto je v prázdninovém a dobrodružném duchu i naše soutěž. Určitě se o prázdninách rozjede do všech koutů naší vlasti, navštívíte hrady a zámky. Výlet za poznáním nemusíte podnikat jen za krásného počasí. Klidně cestujte i v pohodlí svého domova.

Hrad Karlštejn vybízí k odhalení. Vraťte se v čase s pomocí starobylého stroje času do středověku a vstupte na královský hrad v době Karla IV. Zažijte opravdová setkání s Karlem IV. a jeho dobou, tak jak to vidíte svýma očima. Zapojte fantazii k historii a zažijte dobrodružnou výpravu do minulosti. Svou vizi ztvárněte do: pohádky, příběhu nebo vše vtiskněte do obrázku. Tentokrát si Knihomol dá na čas. Díla tvořivé soutěže pro děti s fantazií odevzdávejte během podzimu do listopadu 2016 buď v městské knihovně, nebo je zasílejte na mail radka.wittmayerova@mu-frydlant. Ze všech soutěžních děl bude v prosinci 2016 vernisáž společně s finalisty, kteří mají nasbírané dukáty na hrací kartě a potvrzeny razítky Knihomola. Soutěžte a sbírejte…J
V pravidlech soutěže ve FZ 5/2016 se Knihomol projevil jako „šotek“. Pokud do soutěže vstoupíte kdykoli, odpovědi na soutěžní otázky se dozvíte až na konci soutěže, ne každý měsíc, aby vše bylo spravedlivé…
J

Knihomol a knihovna děkuje všem dětem a jejich učitelům, kteří se během dubna a května zúčastnili soutěže: Jak si představujete vodní - mořskou vílu

Vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších autorů proběhne 2. června 2016 v muzeu Špitálek.

10.1.2019 14:15:54 | přečteno 92x | Martina Petrášková

Navigace

Městská knihovna

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load