ENDEFRRUPLNLSPIT

Březen 2016

Březen měsíc knihy - Březen měsíc čtenářů

V rámci akce Březen měsíc čtenářů se budeme po celý březen věnovat čtenářům a čtenářství.

Knihovna zve a nabízí dopolední i odpolední programy pro děti MŠ, ZŠ - mladší školní věk,

DDM a družiny ZŠ:

·Pojďte si hrát s písmeny aneb, jak se rodí čtenář - program je věnovaný dětem z MŠ a dětem mladšího školního věku. Zábavnou formou se seznámí se světem knih a dozví se, jak se chodí do knihovny a co jim knihovna nabízí. Proč je dobré číst a jaký význam má kniha na rozvoj dětské představivosti.

·Abeceda KOMIKSU - jaká jsou pravidla pro tvorbu komiksu, jak se v komiksu mluví a co se všechno schová do bubliny… Během lekce se děti naučí komiksovou abecedu, druhy komiksových bublin a vytvoří si komiksový příběh podle obrázků. Na závěr si vytvoříme komiksovou záložku, kterou si můžete odnést domů pro svou nebo u nás půjčenou knihu…)

Program je nutné předem objednávat (telefonicky či e-mailem) na konkrétní termíny:

Březen: úterý, čtvrtek a pátek dopoledne vždy od 9:00 -12:00 nebo ve čtvrtek od 13:00 -15:00

Kontakt: Městská knihovna Frýdlant - tel.: 725 591 436

Milí přátelé dětských knížek, opět se pro Vás chystá pohádkové nocování!

Napadlo vás někdy, co dělají knížky v noci? Jen jednou za rok je pro Vás připraveno pohádkové nocování během akce Noc s Andersenem. Proběhne v pátek 1. dubna 2016. Již podruhé ve spolupráci s DDM Frýdlant spolu s vámi prožijeme pohádkové dobrodružství, tentokrát s Malou mořskou vílou… Právě ta se stala tématem letošního již 16. ročníku pohádkové Noci s Andersenem v ČR.Během pohádkového nocování seznámíme děti i se spisovatelskými jubilanty, mezi které patří Jan Vodňanský, Zdeněk Svěrák, Miloš Macourek, Jaroslav Seifert, Alois Jirásek, Jan Karafiát a připomeneme i velikánské výročí narození Karla IV.

Vše za přítomnosti kamarádů skřítka Knihomola a sovy Amálky….:)

Přidáte se také? Program je opět nutné předem objednávat!

Kontakt: Městská knihovna Frýdlant nebo DDM Frýdlant

Nocí s Andersenem se “odstartuje“ i výtvarná soutěž na měsíc duben:

Jak si představujete vodní - mořskou vílu? Je ochranitelkou vody a oceánů? Vše je na vaší představivosti a fantazii. Podmínka tu přeci jenom je: Víla by neměla být Arielou od Disneyho.

Výtvarná soutěž je určenadětemMŠ, ZŠ - mladší školní věk, DDM a družiny ZŠ, ale i „dětské veřejnosti“. Ukončení soutěže proběhne do 15. 5. 2016. Další podmínky soutěže se objeví ve FZ 4/2016.

Náš dárek k měsíci knihy:

Po celý březen je REGISTRACE nových čtenářů ZDARMA a na březen vyhlašujeme také AMNESTII pro zapomětlivé čtenáře (prominutí poplatků za upomínky).

10.1.2019 14:11:50 | přečteno 73x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load