ENDEFRRUPLNLSPIT

Pravidelné akce

Město Frýdlant pořádá během kalendářního roku pravidelné akce.

Velikonoční jarmark

Můžete jej navštívit vždy v sobotu, předcházející velikonočnímu víkendu. V prostorách Radnice naleznete trhovce s velikonočním zbožím, výtvarné dílny pro děti a občerstvení. V prostorách radnice se odehrává kulturní program.

Velikonoční jarmark 2018.

Valdštejnské slavnosti

Tato největší kulturně-historická, společenská a zábavní akce Frýdlantského výběžku se koná jen jednou za dva roky. Vždy v květnu v lichý rok. Další bude letos, od 17. do 19. 5. 2019. Vše o historii, současnosti a minulosti frýdlantských Valdštejnských slavností najdete zde.

3 banner foto VS2019

Frýdlantské kulturní čtvrtky

Každoročně od května do září probíhá ve Frýdlantu deset hudebních podvečerů. Idea Frýdlantských kulturních čtvrtků byla inspirována přestavbou nevzhledného nádvoří radnice na malé divadélko pod širým nebem. Organizátoři chtěli alespoň občas zpříjemnit frýdlantským občanům návraty ze zaměstnání a přiblížit se šťastnějším městům (Paříž, Budapešť, New Orleans, Telč…), jejichž dvorky a zákoutí po večerech ožívají muzikou či malými hereckými etudami. Hudba zní na nádvoří nebo na nově rekonstruovaném náměstí, v případě špatného počasí v obřadní síni radnice. 

Letní jazzová dílna Karla Velebného

Tato už tradiční akce se koná každý rok, vždy jeden týden v srpnu. Další informace o akci se dozvíte na oficiálních webových stránkách Letní jazzové dílny http://www.ljdfrydlant.cz/.

Články na webu města z předchozích z posledních ročníků najdete zde

Bylinky napříč staletími

Druhá sobota v září je věnována komorní akci s vůní bylinek a koření. V prostorách Špitálku najdete bylinkový trh, na dvoře u chlebové pece se můžete ohřát a ochutnat čerstvě upečené placky.

Martinské posvícení 

V době, kdy se dny zkracují, se podvečerní Frýdlant rozzáří stovkami světel. Lidé mohou přinést svoje světélko do průvodu, který začíná na frýdlantském zámku. Na náměstí před radnicí se odehraje Martinská legenda. Vždy první pátek v listopadu.


Frýdlantský advent

Závěr roku je tradičně věnován přípravám na vánoční svátky. Vždy v první adventní neděli se na frýdlantském náměstí rozsvítí vánoční strom. Odpoledne plné výtvarných dílen pro děti, tržnice s vánočním zbožím, kulturní program i občerstvení. To vše na frýdlantské radnici a náměstí T. G. Masaryka.

Frýdlantský advent 2018. 

17.3.2014 14:20:17 - aktualizováno 14.1.2019 11:48:06 | přečteno 2957x | Ing. Libor Štrom
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load