ENDEFRRUPLNLSPIT

Kolekce fotografií z cestování po Austrálii

Lednová expozice výstavní síně frýdlantské radnice pookřeje půvabem a atmosférou přitažlivé australské krajiny. Iva Hudousková s přáteli představí návštěvníkům výstavy kolekci snímků pořízených během svého putování po kontinentu protinožců.

Z měsíční návštěvy Austrálie si Iva Hudousková přivezla celou řadu zážitků a stovky fotografických záběrů. Ty nejzajímavější vám autorka a její přátelé představují v rámci výstavy "Cestování po Austrálii". Expozice čítá na stovku fotografií s různou tématikou - naleznete zde ukázky úchvatné australské krajiny, unikátní fauny a flóry.

Vernisáž proběhne v pátek 9.1.2009 ve 13 hodin. Příchozí mimo jiné vyslechnou komentář k vystaveným snímkům, zážitky z cestování po většině nám tak vzdáleného kontinentu, chybět nebude ani dataprojekce.

"Cestovat po Austrálii" mohou všichni návštěvníci výstavní síně frýdlantské radnice do konce měsíce ledna a to vždy v pondělí, středu a sobotu od 10 do 16 hodin. Posledním termínem je tedy sobota 31. ledna. Nedlouho poté představí výstavní síň frýdlantské radnice další originální expozici. Nechte se překvapit!

Zde je malý nádavek z bohaté kolekce vystavovaných snímků:Několik informací o Austrálii (zdroj: Wikipedie - Otevřená encyklopedie)
Austrálie je nejmenším a nejníže položeným kontinentem.
Sedmdesát procent území zahrnují pouště a polopouště a suché stepi. Lidské osídlení se soustředí zejména na severní až jihovýchodní pobřeží a přilehlé ostrovy (zejména Tasmánii), západní pobřeží a jihozápadní pobřeží, které bylo osídleno jako první, a střed kontinentu mají mnohem horší podmínky k životu.
Australská pevnina je obydlena více než 42 000 let domorodými obyvateli, od roku 1770 je v držení Velké Británie a dnes je součástí britského Commonwealthu.
Austrálie byla dlouhodobě oddělena od zbytku pevninských formací a díky tomu se zde mohla v izolaci vyvinout unikátní flóra a fauna. Je známa jako kontinent vačnatců.

Frýdlant 7/1/09
Karel Šoltys, odbor kultury MěÚ Frýdlant
karel.soltys@mu-frydlant.cz, +420 482 464 055

7.1.2009 14:51:41 - aktualizováno 8.1.2009 10:11:44 | přečteno 3456x | Karel Šoltys

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load