ENDEFRRUPLNLSPIT

Jizerské imprese - shromážděné práce polských amatérských výtvarníků

vystavni sin frydlant progr

Výstavní síň frýdlantské radnice vám opět prezentuje výtvarná díla amatérských umělců z druhé strany státní hranice. Expozice nese název "Jizerské imprese" (Izerskie Impresje) a jedná se o kolekci obrazů vzniklých ze společných plenérů polských výtvarníků v minulém roce.

Výstavou 41 obrazů se vám představuje celkem 25 autorů z umělecké skupiny "Babie Lato" (Babí léto), kteří byli účastni 2 společným plenérům v horské krajině poblíž českého Nového Města pod Smrkem a polských Kowar v květnu a září roku 2007. Díla jsou vytvořena různými výtvarnými technikami - naleznete zde akryly, oleje, akvarely, ale také kresby tuší a suchými pastely. Organizátorem akcí byl Zielonogórski Ośrodek Kultury (Kulturní středisko v Zelené Hoře), který také do Frýdlantu obrazy zapůjčil.

Jizerske imprese plenerni prace 1, obrázek se otevře v novém okně Jizerske imprese plenerni prace 2, obrázek se otevře v novém okně Jizerske imprese skupina vytvarniku 1, obrázek se otevře v novém okně

Výstava "Jizerské imprese" je instalována do konce kalendářního roku. Otevírací doba výstavní síně je následující: do 22.12. je otevřeno vždy v pondělí, středu a sobotu od 10 do 16 hodin. Dalším i posledním otevíracím dnem roku je pondělí 29.12.

Jizerske imprese skupina vytvarniku 2, obrázek se otevře v novém okně

Za účasti pořadatelů a také několika autorů vystavovaných děl proběhne dne 5.1.2009 dernisáž výstavy. Obrazy budou zpět převezeny do Zielone Góry a ve výstavní síni frýdlantské radnice se započne s přípravou lednové expozice.

Fotografie z transferu a instalace exponátů pořízené polskými kolegy si můžete prohlédnout zde:
http://zok.com.pl/galeria/376_przygotowania_do_wystawy_prac_grupy_zielonogorskich_i_swidnickich_plastykow_nieprofesjonalnych_muzeu.html

Krátké info o výstavě od polských kolegů ze Zielone Góry:
http://zok.com.pl/aktualnosci/584_wystawa_we_frydlandzie.html


Něco informací o pořadatelích výstavy:

Zielonogórski Ośrodek Kultury - Kulturní středisko v Zelené Hoře - bylo založeno v roce 1974, vzniklo spojením Městského kulturního Střediska a Osvětově kulturního centra. Jako městská instituce plní důležitou roli v organizaci kulturního života města Zielona Góra (Zelená Hora). Programem střediska jsou autorské projekty sloužící k oživení a také k popularizaci kultury ve městě.
Kulturního středisko tak podporuje mnoho rozličných uměleckých skupin a jednou z nich je skupina výtvarníků "Babie Lato" (Babí léto), která sdružuje především seniory se zájmem o uměleckou tvorbu.
Více o Kulturním středisku v Zelené Hoře se dozvíte na http://www.zok.com.pl

Zielona Góra (Zelená Hora) je město v polském Dolním Slezsku, vzdáleno je od Frýdlantu přibližně 150 km, čítá více jak 118 tisíc obyvatel a sídlí v něm sejm Lubušského vojvodství. Více o městě se dozvíte na http://www.zielona-gora.pl

Frýdlant 5/12/08
Karel Šoltys, odbor kultury
tel: 482 464 055
e-mail:
karel.soltys@mu-frydlant.cz

8.12.2008 10:05:13 | přečteno 3850x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load