ENDEFRRUPLNLSPIT

Jizerky mýma očima - věhlasná výstava fotografií Jizerských hor ve Frýdlantu

jizerky myma ocima

Do Frýdlantu zavítá putovní výstava fotografií "Jizerky mýma očima". Deset elitních jizerskohorských autorů poskytlo svá díla, jež dohromady nabízejí velmi komplexní pohled na pohoří nám nejbližší.

Unikátní výstava „Jizerky mýma očima“ je součástí celoročního cyklu akcí „Jizerky slaví“, který s organizačním přispěním občanského sdružení Náš kraj pořádá Správa CHKO Jizerské hory při příležitosti 40. výročí vyhlášení chráněné krajinné oblasti.

Výstava je komponována z fotografií deseti osobností z velké řady autorů, spojených svojí tvorbou i životem s Jizerskými horami. Účast přijali Jiří Bartoš, Bohumil Jakoubě, Miloslav Kalík, Miloš Kirchner, Zdeněk Lín, František Mrva, Jan Pikous ml., Jan Veselý a Siegfried Weiss. Objevují se zde také fotografie nedávno zesnulého Wolfganga Ginzela. Základním tématem expozice je krajina a příroda Jizerských hor, jejíž proměny podávají jednotliví autoři sobě vlastní fotografickou technikou s osobitým uměleckým pohledem, doslova vlastníma očima.

Výstava byla poprvé představena veřejnosti v libereckém Severočeském muzeu vernisáží konanou 24. ledna a v muzeu setrvala do konce měsíce února. V dalších měsících se fotografie vystavovaly v Hejnicích, Desné, Smržovce, v listopadových dnech dojde na prostory výstavní síně frýdlantské radnice.

Podrobnosti o projektu "Jizerky slaví" se dozvíte na www.jizerkyslavi.cz

Frýdlant 21/10/08
Karel Šoltys, odbor kultury, tel. 482 464 055

21.10.2008 11:21:03 | přečteno 4304x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load