ENDEFRRUPLNLSPIT

Jedna výstava vystřídá druhou

Lednová expozice ve výstavní síni frýdlantské radnice se věnovala tvorbě nedávno zemřelé autorky Vlasty Kmentové Zbuzek, která ve svých fotografiích osobitě a z mnoha úhlů pohledu zdokumentovala nevšední zážitky z vlastních výprav do rozličných koutů světa. Retrospektivní výstava nadto nabízela ke shlédnutí snímky, které získaly různá ocenění, a vyjadřovala zároveň poděkování a hold vzdaný této osobité dámě.

V sobotu 9. února 2008 bude v 15 hodin zahájena vernisáž únorové výstavy dvou autorek - výtvarnic Zdeny Hrdinové a Ivy Vykypělové s názvem Zahrady ikona souborupozvanka 9 2. Expozice zahrnuje rozličné výtvarné techniky, jako jsou monotypy, drásaný karton a asambláže. Výstavu výtvarných prací Zahrada můžete shlédnout ve výstavní síni frýdlantské radnice, která je přístupná z nádvoří od ulice Míru, vždy v pondělí, ve středu a v sobotu od 10 do 16 hodin.

video vystavy, obrázek se otevře v novém okně

Stručně o autorkách:

Zdena Hrdinová žije a výtvarně působí ve Frýdlantu, kde je možné čas od času shlédnout některou z jejích výstav. Ve Frýdlantu se rovněž věnuje výchově mladých výtvarníků na místním gymnáziu a základní umělecké škole. Spolu s Ivou Vykypělovou se naposledy kulturychtivé veřejnosti představila autorskou výstavou, kterou výstavní síň radnice hostila mezi 5. a 30. zářím roku 2005.

Iva Vykypělová je jednou z iniciátorek velmi aktivní liberecké společnosti Spacium, o.p.s. Podílí se rovněž na každoročním Veletrhu dětské knihy v Liberci, v jehož rámci také vždy spatří světlo světa hodnotná dětská publikace. Zabývá se pořádáním výtvarných soutěží pro děti a výtvarných táborů. Výtvarnou výchovu vyučuje ve Frýdlantu a Chrastavě. Spolu s kolegyní Zdenou Hrdinovou tradičně na závěr školního roku představují práce svých frýdlantských žáků v prostorách výstavní síně radnice.

Frýdlant 05/02/08
Karel Šoltys, oddělení muzea odboru kultury MěÚ Frýdlant, tel. 48...

5.2.2008 11:52:15 | přečteno 2292x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load