ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantské zastavení výstavy Zaostřeno na Jizerky

výstava Zaostřeno na Jizerky 2012/01

Vestibul frýdlantské radnice zkrášlí v lednu roku 2012 výstava fotografií s názvem Zaostřeno na Jizerky. Tato kolekce fotografií vznikla z loňské stejnojmenné fotografické soutěže a od října se objevuje v různých městech Libereckého kraje.
Fotografie zde budou k vidění od 5.1.2012 až do konce měsíce vždy v každý pracovní den. V pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

Plakát výstavy naleznete ikona souboruzde.

Návštěvníci si budou moci prohlédnou 40 fotografií, které dokládají více věcí. Především však to, že Jizerské hory jsou stále krásným pohořím s neobyčejnými přírodními a krajinnými hodnotami, které stojí za zvýšenou ochranu a které mají stále více obdivovatelů. Mezi nejpozornější návštěvníky pak určitě patří právě fotografové, kteří zde prezentují obrázky vnímané zlomkem vteřiny v kontextu hluboké historie i nekonečnosti přírodních dějů. "Jsme velice rádi, že nám bylo umožněno prezentovat tuto výstavu právě v prostorách frýdlantské radnice, kde si ji bude moci prohlédnout řada návštěvníků," řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

"Fotosoutěž byla vyhlášena počátkem dubna loňského roku a do červnové uzávěrky dorazilo více jak 200 fotografií. Odborná porota vybrala 40 snímků, které se staly součástí výstavní kolekce. Z nich následně vybrala 13 vítězných, ze kterých jsme sestavili nástěnný kalendář na rok 2012." doplnil Petrovský. Zároveň po celou dobu letních prázdnin probíhalo na stránkách Libereckého deníku hlasování široké veřejnosti, ze kterého vzešel vítěz divácké ceny.

výstava Zaostřeno na Jizerky - ukázka instalace v KVK_01, obrázek se otevře v novém okněvýstava Zaostřeno na Jizerky - ukázka instalace v KVK_02, obrázek se otevře v novém okně

Návštěvníci výstavy mohou přispět do sbírkové pokladničky, která je u výstavy instalována. Výtěžek z veřejné sbírky i z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách a na ekologickou výchovu dětí. Přispět je možné i na sbírkový účet 210 683 5849/2700.

Naším cílem bylo ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy na pomoc Jizerským horám.

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor byla založena v roce 1993 se srozumitelným cílem: podporovat veškeré projekty, které přispějí k celkové rehabilitaci imisemi a tehdy i lesním hospodařením poškozené chráněné krajinné oblasti. Nadace podpořila řadu projektů zaměřených na záchranu jizerskohorských lesů samotných a na mnoho dalších důležitých výzkumných projektů, konkrétních ochranářských opatření či ekologicko-výchovných programů pro veřejnost. Na tyto cíle rozdělila již přes 10 miliónů korun. Od počátku spolupracujeme se Správou CHKO Jizerské hory a s Lesy České republiky, s.p., což zaručuje dobré odborné zázemí pro naše počínání.

Více informací:
Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

4.1.2012 15:50:42 | přečteno 1581x | Karel Šoltys
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load