ENDEFRRUPLNLSPIT

V sále Beseda vystoupí skupina INFLAGRANTI

electric violin

Konečně jsme se dočkali a vystoupí u nás slavné smyčcové trio.....

Ve čtvrtek 16.června v 17 hodin proběhne ve frýdlantské Besedě strhující koncert skupiny In Flagranti, jíž tvoří tři atraktivní umělkyně hrající na elektrické housle a violoncello.

HISTORIE KAPELY INFLAGRANTI

K myšlence založit kapelu, která by používala klasické smyčcové nástroje v elektrické podobě, a kombinovala by klasickou a moderní hudbu, došla zakladatelka kapely Markéta Muzikářová v letech 2002-2003, kdy se se svým klasickým smyčcovým kvartetem HarmOny účastnila turné Rýmování o životě. (Lucie Bílá, Hana Hegerová, Jaromír Nohavica atd.). Zde potkala i Petra Maláska, a s cílem spolupráce s jeho kapelou začala uvažovat o zmodernizování svého kvarteta.

 

inflagranti7

Kapelu INFLAGRANTI založila Markéta Muzikářová v roce 2004. Na jaře roku 2005 vydala kapela první singl, a v červnu následovalo debutové album ROCKMANTICA, vše u vydavatelské společnosti Universal Music. Kapela - moderní smyčcové trio - hraje ve složení Markéta Muzikářová (housle), Kateřina Lískovcová (housle) a Irena Morisáková (violoncello).

INFLAGRANTKY představily svoje nahrávky v několika TV pořadech (Pomozte dětem, Ceny TýTý, Zlatá hokejka, Kapka naděje, Miss Junior, Auto roku, Abeceda hvězd atd.). Vystupovaly také na významných českých koncertních pódiích jako např. Praha - O2 aréna, T mobil Aréna, Průmyslový palác, Lucerna, Obecní dům, Veletržní palác, Brno - Bobby centrum, Výstaviště,  Liberec - Tip Sport aréna atd.

Nové, v pořadí druhé album s názvem INFLAGRANTI MUSIC (vydání únor/březen 2009) se natáčelo ve studiu předního českého producenta Ondřeje Soukupa. Mezi moderními úpravami slavných melodií jsou dále např. skladby Bizeta, Bacha, Beethovena, Dvořáka, Smetany a Čajkovského, ale též evergreeny z repertoáru T.Turner, B.Tyler či skupin Abba, Beatles a Deep Purple.

 

 

Ukázka na: https://www.youtube.com/watch?v=I7qEuxttPXk

MARKÉTA MUZIKÁŘOVÁ
housle, umělecká vedoucí

Absolvovala konzervatoř v Plzni, nyní studuje Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Má za sebou velké množství prestižních angažmá: byla mj. členkou orchestrů pražského Národního divadla a Státní opery, spolupracovala s orchestrem Hl.města Prahy FOK, Českým národním symfonickým orchestrem a komorním orchestrem Virtuosi di Praga. Současně účinkovala i s předními umělci české populární hudby, např. s Hanou Hegerovou, Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Hanou Zagorovou, Karlem Gottem, Danielem Hůlkou a se skupinou Lucie.

KATEŘINA LÍSKOVCOVÁ
housle

Absolventka Pražské konzervatoře, nyní je studentkou Hudební akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Lubomíra Malého. Před nástupem na konzervatoř řešila u dívky s klasickým hudebním vzděláním neobvyklé dilema: smyčce nebo atletika? Kateřina se totiž sportu věnovala závodně, dokonce se zúčastnila halového mistrovství ČR! Láska k hudbě ale zvítězila. Ovšem její pohybový talent se projevuje na hudebních podiích, kde doplňuje tanečními kreacemi svou virtuosní hru houslovou.

Nenechte si ujít tento skutečně atraktivní zážitek. Solistky budou doprovázeny dalšími hudebníky, takže se můžeme těšit na vskutku zajímavou podívanou a krásný hudební večer.

 IRENA MORISÁKOVÁ
violoncello

Rodačka z Ostravy se hře na violoncello věnovala již od svého dětství na ZUŠ, kde jako členka  Studentského smyčcového orchestru a smyčcového tria dosáhla několika významných úspěchů. Ve studiu hry na violoncelle se rozhodla pokračovat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, ve třídě PhDr.Ivana Měrky. Již v době studia se představila publiku nejen doma,ale i  zahraničí, a zúčastnila se na interpretačních kurzech u vícerých mezinárodně renomovaných pedagogů. V současnosti je posluchačkou  magisterského studia  na VŠMU v Bratislavě. Působí ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, koncertuje s hudebními tělesy jako Sinfonietta dell’Arte, Viva musica  či komorní  orchestr I musici del teatro. Aktivně se věnuje hudbě 20.století a její interpretaci. Ke hře na elektrické violoncello ji nejvíce inspirovala samotná Vanesa Mae,s kterou na Slovensku absolvovala dva koncerty při jejím celosvětovém turné.

 

Frýdlant 7/6/2011

MIC, 482 464 013

8.6.2011 10:55:08 - aktualizováno 13.6.2011 14:21:11 | přečteno 3794x | Marie Kolářová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load