ENDEFRRUPLNLSPIT

Nové apokryfy

kultura

V pátek 16. března 2012 do našeho města zavítá divadlo EXPEKUS se svým představením Nové apokryfy. Na co se vlastně můžeme těšit?

V první řadě by bylo asi dobré připomenout si, co vlastně výraz apokryf znamená. Dá se vysvětlit dvěma způsoby, v prvním případě takto bývají označeny nepůvodní podvržené spisy, či umělecká díla obecně.
V našem případě se však jedná spíše o útvar používající známý motiv k alegorickému nebo parodickému srovnání s výkladem původního autora.

Dost ale bylo definic, co k představení říká sám režisér Vladislav Pek?

,, Jedná se o pět scének z biblického Starého zákona. Jsou to děje, které z Bible nutně vyplývají, ale nejsou tam nikde zapsané. Například na Noemovu Archu musel někdo zvířata nahnat a o tom Bible skoro nic nepíše. Jak to probíhalo, jaké s tím byly starosti? Nebo se podíváme, jak vnímali obyčejní zedníci stavbu Babylónské věže…“

Autoři si mimo jiné dali velký pozor, aby v žádném případě neurazili věřící obec.  Premiéru shlédli mimo jiné faráři různých církví a představení probíhalo i v modlitebnách či na jiných důstojných místech…

Celkově vzato se tedy určitě můžeme těšit na velikou legraci a zábavu pro věřící i nevěřící, pro malé i velké, zkrátka pro všechny, kdo chtějí příjemně kulturně strávit pátek.

Lístky je možné zakoupit v předprodeji na Městském informačním centru – budova radnice, kancelář č. 1.
Cena vstupenky je 100,- Kč / osoba, představení proběhne v městském kině 16.3.2012 od 20:00 hod.

Plakát ke stažení
ikona souboruzde!

2/3/2012 Frýdlant
Marie Kolářová, MIC 482 464 013
2.3.2012 11:46:04 | přečteno 1225x | Marie Kolářová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load