ENDEFRRUPLNLSPIT

Dvořákův festival navštíví vnuk Antonína Dvořáka.

Dvořák fest logo  partneři JP

56. ročník Dvořákova festivalu se již chýlí ke konci, který bude opravdu velkolepý. Zakončí jej 3 orchestrální koncerty v Mladé Boleslavi (23. 6., Sbor českých bratří), Turnově (22. 6., letní kino) a Hradci Králové (24. 6., Kostel Nanebevzetí Panny Marie).

V Mladé Boleslavi se mohou návštěvníci těšit na Dvořákovo orchestrální zpracování Erbenových balad Holoubek a Vodník v podání Filharmonie Hradec Králové. Zazní také Temlova úprava Suity z opery Rusalka a Hyblerova skladba Vzdušný palác.  

Letošní závěrečný koncert proběhne v Hradci Králové. Festival bude zakončen skladbou Antonína Dvořáka Svatební košile. Toto velkolepé Dvořákovo dílo bude uvedeno ve třech festivalových posluchači uslyší v podání Filharmonie Hradec Králové, smíšených pěveckých sborů Smetana Hradec Králové a Antonín Dvořák Turnov. Jako sólisté se představí Markéta Mátlová - soprán, Zoltán Korda - tenor, Richard Haan – bas. Dirigentskou taktovku pak pozvedne Miriam Němcová.

Sám Dvořák si tohoto díla velmi považoval, o čemž svědčí jeho dopise svému příteli A. Göblovi "Cítím se tak velice šťastným, že se mi má nová práce velmi dobře daří; tento týden hodlám být se skicou hotov a ostatní pak půjde jako na drátku. Děkuji Bohu, že mě i tentokráte můj strážný genius neopustil; a jak by také jinak, vždyť ho mám tak rád. Myslím (a budete vidět, že se neklamu), že dílo to veškeré mé skladby v každém ohledu předčí, ani Stabat nevyjímaje. Jenom prosím Vás, nikomu se o tom nezmiňujte, vypadalo by to tak jako asi samochvála, a to bych nerad, vždyť mě znáte."

Dvořákovu skladbu Svatební košile a Hyblerův Vzdušný palác uslyší návštěvníci také v Turnově.

Závěrečný koncert v Hradci Králové poctí svou návštěvou také vnuk Antonína Dvořáka, jeho jmenovec pan Antonín Dvořák. Jeho účast dodá tak závěru 56. ročníku, který se nese v duchu oslav 170 výročí narození Mistra, slavnostní a zároveň osobní ráz.

Více na www.ceskedotekyhudby.cz

 

20.6.2011 19:41:11 | přečteno 1472x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load