24.4.2010 Požár na opuštěném statku v Arnolticích

Dne 24. dubna v 14.18 hodin byl na krajské operační a informační středisko hasičů oznámen požár ve starém opuštěném statku v Arnolticích. Na místo byly ihned vysláni profesionální hasiči ze stanice Raspenava a dobrovolné jednotky hasičů z Frýdlantu a Bulovky.

Při příjezdu hasičů na místo události bylo zjištěno, že hustý černý kouř vychází ze spodní části hospodářské usedlosti, kde hořel komunální odpad. Hasiči ihned nasadily jeden vysokotlaký proud na likvidaci požáru. Dále byla nasazena jedna průzkumná skupina v dýchacích přístrojích k prohledání objektu, zda se vněm nenacházejí civilní osoby. Pro rychlé odvětrání zakouřeného prostoru byla nasazena přetlaková ventilace.
Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Po návratu jednotek na své základy, byl opět jednotce JSDH Frýdlant 15:38 hodin vyhlášen požární poplach. Operační středisko HZS Libereckého kraje vyslalo naší jednotku na požár travního porostu podél komunikace z Frýdlantu směrem do Arnoltic.

Po příjezdu na místo události, byl proveden velitelem zásahu průzkum se zjištěním, že se jedná o požár suché trávy v levém příkopě v délce 25 m. Požár se dále šířil ve směru větru. K lokalizaci a následné likvidaci požáru byl nasazen jeden útočný C proud. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

25.4.2010 13:05:51 - aktualizováno 25.4.2010 13:07:39 | přečteno 1231x | sperl