Vánoční Görlitz 2017 s Klubem duševního zdraví

Logo POSECu-velký formát

Třetí adventní víkend v sobotu 16. prosince se skupinka třinácti nadšenců ze tří klubů: „Klubů“ KDZ Frýdlant, Fokus Liberec a Fokus Jablonec n. Nis., vydala na malebné vánoční trhy, které mají ve městě Görlitz bohatou tisíciletou historii.

Všichni se přijeli nadýchat nejen historie, která v Görlitz vystupuje ze všech koutů, ale hlavně té voňavé vánoční atmosféry. Pro milovníky dobrého jídla a voňavého moku je to hotový ráj. Navíc na návštěvníky čekalo hned u vchodu překvapení! Ledové kluziště i s půjčovnou bruslí!

Možná se moc neví, že toto město bylo jednou ze zastávek středověké cesty Via Regia (královská cesta/silnice), která spojovala Santiago de Compostela s Kyjevem a byla pod královskou ochranou. Město také patřilo k Hornolužickému Šestiměstí hospodářskému spolku (Lubaň, Kamenz, Löbau, Zittau, Bautzen a Görlitz) a v roce 1076 patřilo i k Čechám.

2017_KDZ_Görlitz, obrázek se otevře v novém okně

Všichni si adventní sobotu v Görlitz užili a jaksepatří s veselou náladou a s vánočními maličkostmi pro své blízké se vrátili až kolem páté odpoledne vlakem do Liberce. Muselo se totiž v Žitavě 45 minut čekat na autobus, protože se opravuje žitavské nádraží. Někteří nadšenci i toto nepohodlí využili na prohlídku vánočních trhů ještě i v Žitavě.

Za všechny tři spřátelené kluby Vám jejich vedoucí: Milena Lešáková KDZ Frýdlant, Iveta Hlaváčková Fokus Liberec a Aleš Vít Fokus Jablonec nad Nisou přejí v tomto novém roce 2018 pytel zdraví, štěstí a lásky!

Foto: KDZ Frýdlant
Frýdlant 02/01/2018
(ml)

Logo POSECu-velký formát, obrázek se otevře v novém okně  MY KLUB LBC logo, obrázek se otevře v novém okně MY KLUB JBC logo, obrázek se otevře v novém okně

2014-01-30_Milena_Lesakova_KDZ, obrázek se otevře v novém okně

Milena Lešáková byla od ledna 2014 do prosince 2017 vedoucí Klubu duševního zdraví v POSECu Frýdlant. Za její obětavou práci pro lidi s duševním onemocněním ji poděkovala tajemnice Městského úřadu Frýdlant Ing. Veronika Bubeníčková.
Od února 2018 KDZ povede Bc. Lenka Kučerová, tel. 724 788 793. Paní Lešáková bude i nadále klubu pomáhat hlavně při organizaci velkých výletních akcí. (aš)

19.1.2018 14:22:31 | přečteno 313x | Mgr. Alena Švejdová