ENDEFRRUPLNLSPIT

Rozmyslete si, koho si pozvete nebo pustíte domů!

Jsou přesvědčiví, jsou vynalézaví, důslední, neodbytní až drzí. Dokáží se snadno vloudit do bytu, protože to prostě s lidmi umí a vědí na jakou strunu zahrát. Jejich nejčastějšími obětmi jsou senioři a nejoblíbenější téma je zdraví.

Ve Frýdlantě a Frýdlantském výběžku se v předvánočním období rozmnožili různí dealeři a pochybní obchodníci, co nabízejí čističku na vodu nebo zkoumají geopatogenní zóny v bytech.
Pěkně se podívejte, co pijete vy a vaši nejmilejší! Vidíte, v jakém nebezpečném místě máte svou postel!?! A tady spí váš malý vnouček? No, chudák, ten má postýlku také ve špatné zóně! Tohle jsou příklady jejich hereckých výstupů. Senior kouká, žasne, děsí se, objednává a kupuje. Nejen, že si čističku vody za nabízenou cenu čtyři a půl tisíce nakonec koupí za třicet tisíc, přestaví nábytek a nakoupí nesmysly za tisíce, ale ještě nabídne svůj byt k vizitýrování neznámému člověku, který může prošmejdit kde co a klidně připravit důchodce o úspory.

„Důrazně upozorňujeme občany na akutní nebezpečí, že se stanou obětí neuvážených a nevýhodných obchodů. Nepouštějte do svých domácností neznámé lidi. Nepodléhejte nátlaku, rozvažte si, co koupíte a co podepíšete. Poraďte se v rodině, nedejte vydělat těm, kteří nemají skutečný zájem o vaše zdraví a pohodlí, ale jen a jen o vaše peníze!,“ varuje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Policisté a strážníci ve Frýdlantu jsou nyní ve střehu. Každé podezřelé obchodní praktiky, o kterých se dovědí,  budou prověřovat. Kdo bude mít jen podezření, že se děje něco nekalého, ať zavolá na mobilní číslo tel. 724 179 390 hlídky Městské policie Liberec, která slouží ve Frýdlantu nebo na dispečink Obvodního oddělení Policie ČR ve Frýdlantu na tel. 482 312 105 nebo 482 312 106. Využít lze samozřejmě i krizové volání na 158 nebo 156.

Pozn.: Město Frýdlant v rámci prevence kriminality v r. 2007 vydalo ikona souboruinformační skládačku zaměřenou speciálně na seniory Chraňte si svůj dům, svůj byt (foto a výroba Jan Čížek). Některé kontakty jsou jinak - např. Poradní a setkávací centrum POSEC je již jinde, ale obsah textu je naprosto v pořádku.

Frýdlant 03/12/2013

3.12.2013 14:28:40 | přečteno 1038x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Než tento článek, tak raději konat.
Petr  |  3.12.2013 16:12:46
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load