ENDEFRRUPLNLSPIT

Připojte se k Světovému dni bez tabáku

logo VZP

Liberec 30. května 2011: Vykuřte svou poslední cigaretu s krajskou pobočkou VZP pro Liberecký kraj. Dne 31. května je Světový den bez tabáku a zájemci si mohou od 14 do 16.30 hodin v kavárně Porta Café Liberec (průchod z náměstí Dr. E. Beneše do nákupní galerie Plaza) otestovat své zdraví a skončit se zlozvykem.

Pro zájemce je připraveno biochemické vyšetření zaměřené především na vitální kapacitu plic a na zjišťování kysličníku uhelnatého ve vydechovaném vzduchu pomocí přístroje Smokerlyser a rovněž poradenství jak skončit s kouřením.

Návštěvníci si rovněž prověří svou tělesnou kondici. Zdravotníci nabídnou bezplatné orientační vyšetření krevního tlaku, tuku v těle a měření svalové hmoty a zájemcům předají výživová doporučení. Orientační vyšetření připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna jako jednu ze svých prvních letošních akcí v rámci Dnů zdraví, s nimiž postupně navštíví také Českou Lípu, Jablonec n. N., Semily a Turnov.

V České republice umírá na následky kouření každý 6. člověk a každoročně jde na vrub kouření kolem 18 000 úmrtí, tedy přibližně 50 lidských životů denně. mistryně České republiky v orientálním tanci a zároveň čerstvá držitelka bronzové medaile z mistrovství světa Klára Jansíková z Liberce v příštích dnech podpoří Dny zdraví, s nimiž Všeobecná zdravotní pojišťovna chce v Libereckém kraji oslovit především mladé lidí a rodiny s dětmi. Nabídne jim účast v projektu „Típni to s VZP“.

 

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace

30.5.2011 13:42:50 | přečteno 735x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load