ENDEFRRUPLNLSPIT

POSEC se stěhuje

logo POSECu

V úterý 30. září 2008 bude Poradní a setkávací centrum provozovat v Děkanské ulici v rohu náměstí T. G. M. naposledy. Zařízení bylo rok podporováno z fondů Evropské unie a dva roky udržováno z rozpočtu Města Frýdlant, ze státních dotací a z darů sponzorů. Město Frýdlant se rozhodlo projekt zjednodušit a přestěhovat. Vše z úsporných důvodů.

POSEC se zabývá pomocí, poradenstvím a provázením lidí z Frýdlantského výběžku, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Změnu za žádného ze svých klientů POSEC neprovede, ani nečiní žádné konkrétní kroky (nic za něj neudělá), jen situaci z nadhledu odborníka rozebere. Poradce POSECu nabídne odbornou pomoc a možnosti řešení. Rozhodnutí a práci na změně nechává vždy na klientovi, poskytuje jen provázení. Mezi klienty POSECu například patří lidé, kteří mají problémy se svou závislostí nebo se závislostí svých blízkých, mají rozvířenou rodinnou situaci, potíže v práci či bydlišti, krizi v partnerském vztahu nebo starost se „zlobivými“ dětmi nebo problém se sebou samým. Za pět let trvání projektu POSECu prošlo jeho programy více než tisíc klientů.

Žádný z programů, které tuto problematiku ošetřovaly, však se stěhováním nekončí. Město bude dál zajišťovat Poradenství pro dospívající a dospělé, Poradnu dětského psychologa, Občanskou poradnu, Klub duševního zdraví a Terénní program pro uživatele drog. Bude si dál nakupovat službu odborníků nebo zaměstnávat poradce a terapeuty.

„Klienti se nemusí obávat, o své poradny nepřijdou. Jen za nimi nepůjdou do POSECu v Děkanské ulici, ale do nových prostor ve Středisku sociální péče na Havlíčkově náměstí (tam bude Občanská poradna a Klub duševního zdraví) a do Domu dětí a mládeže, kam se přestěhuje poradna Mgr. Pavelčáka a Mgr. Kozákové,“ vysvětlil starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Klienti se mohou objednávat i nadále na telefonních číslech jednotlivých poraden, které získají např. na letáčcích v podatelně MěÚ Frýdlant. Styk s veřejnosti a podávání informací je zajištěno na tel. 720 168 793 vždy v úterý od 8 do 12 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Klienti Občanské poradny, kterou zajišťuje obč. sdr. „D“, se mohou objednávat přímo u poradce Jana Samšiňáka na tel. 775 077 234 a to v pondělí a v pátek od 9 do 21 hodin. ikona souboruZde je plakátek vhodný k vyvěšení.

Šestý z pevných programů POSECu, Program Pět P, si pod svá křídla převezme Dětský domov ve Frýdlantě, takže děti se budou moci se svými dobrovolníky setkávat právě tam. V současné době na program Pět P probíhá ve Frýdlantě veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“. Své peněžité dary můžete vložit do zapečetěných pokladniček ve Valdštejnské lékárně nebo v podatelně MěÚ.

Frýdlant 29/09/08
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí odboru kanceláře úřadu MěÚ Frýdlant, tel. 482 464 066

29.9.2008 23:03:41 | přečteno 1758x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load